Biatlonists Rastorgujevs tuvu savam rekordam iegūst 15.vietu sprintā pasaules čempionātā

Latvijas spēcīgākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs piektdien Slovēnijā izcīnīja 15. vietu pasaules čempionātā 10 kilometru sprintā. Tikai vienreiz karjerā Rastorgujevam sprintā pasaules meistarsacīkstēs ir izdevies pakāpties mazliet augstāk.

Pasaules čempiona laurus izcīnīja Zviedrijas biatlonists Martins Ponsiloma ar finišu pēc 24 minūtēm un 41,1 sekundes. Francūzis Simons Destjē atpalika 11,2 sekundes un nopelnīja sudraba medaļu, bet par bronzas laureātu kļuva vēl 1,7 sekundes lēnākais viņa tautietis Emiljēns Žakelēns, kurš vienīgais no laureātiem mēroja soda apli.

Andreja Rastorgujeva otrā šaušana

Rastorgujevs aizvēra visus mērķus pirmajā šautuvē, bet otrajā ugunslīnijā, šaujot stāvus, nopelnīja vienīgo soda apli. Finišā Andreju no uzvarētāja šķīra 53,9 sekundes.

Līdz šim labākais rezultāts pasaules čempionātos sprintā Andrejam ir 2019. gadā iegūtā 14. vieta.

Pārējie divi Latvijas biatlonisti netika TOP 60 un startam iedzīšanas distancē nekvalificējās. Edgars Mise ar trim soda apļiem ieguva 89. vietu, bet Roberts Slotiņš nesašāva četrus mērķus un ierindojās 95. pozīcijā 104 biatlonistu konkurencē.

Pasaules čempionāts Pokļukā ilgs līdz 21. februārim. Čempionāta pirmajā nedēļā sestdien vēl paredzēts sprints sievietēm, savukārt svētdien medaļniekus noteiks iedzīšanā.