Biatlonists Rastorgujevs sprintā finišē 22.vietā Pasaules kausa posmā

Latvijas vīriešu biatlona izlases līderis Andrejs Rastorgujevs piektdien Čehijā ar vienu kļūdu šaušanā sasniedza 22.vietu Pasaules kausa posmā 10 kilometru sprinta distancē. Edgars Mise un Roberts Slotiņš ierindojās tuvāk rezultātu tabulas beigām.

(papildināts pēc sacensību noslēguma)
Uzvarēja norvēģis Johaness Tinjess Bē, kurš finišu sasniedza pēc 24 minūtēm un 56,8 sekundēm. Otrās vietas ieguvējs Francijas biatlonists Kventēns Fijons Maijē atpalika 22,8 sekundes, bet uz pjedestāla zemākā pakāpiena stājās uzvarētāja tautietis Tarje Bē, kuru no brāļa šķīra minūte un 1,1 sekunde. Visi trīs laureāti šāva bez kļūdām.

Rastorgujevs pēc šaušanas guļus mēroja vienīgo soda apli, turpinājumā aizvēra visus mērķus, šaujot stāvus, tomēr uz slēpēm nebija tik ātrs, lai iekļūtu TOP 20. Uzvarētājam Andrejs zaudēja divas minūtes un 14,5 sekundes

Mise šaušanā kļūdījās divas reizes un ieņēma 96.vietu, savukārt Slotiņš atstāja nesašautus četrus mērķus un ierindojās 104.vietā 106 finišējušo dalībnieku konkurencē.

Telefonsaruna ar treneri Māri Čakaru

Latvijas izlases treneris Māris Čakars pirms sacensībām telefonsarunā Latvijas Televīzijā teica, ka slēpju brigāde jau no paša rīta dara visu iespējamo, lai sportistiem slēpes slīdētu, cik labi vien iespējams.

Sacīkstes Nove Mesto visu nedēļas nogali risinās bez skatītājiem, lai ierobežotu vīrusa "Covid-19" izplatīšanās risku. Līdzās sportistiem sacensību norises vietā atļauts atrasties tikai akreditētām personām.

Posma turpinājumā sestdien būs stafetes kungiem un dāmām, bet svētdien sacensības noslēgsies distancēs ar masu startu vīriešiem un sievietēm, kur Latvija nebūs pārstāvēta. Posmā vienīgais atlikušais starts Latvijas biatlonistiem ir vīriešu stafete.