Biatlonists Rastorgujevs šauj perfekti, izcīna 7. vietu pasaules čempionātā sprintā

Visus mērķus sašāvušais Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien pasaules čempionātā Oberhofā, Vācijā, sasniedza 7. vietu 10 kilometru sprintā, kur dominēja norvēģi, izcīnot visas medaļas un aizņemot piecas vietas pirmajā sešiniekā.

Uzvarēja Johaness Tinjess Bē, kurš, neraugoties uz vienu slēpotu soda apli, finišēja pēc 23 minūtēm un 21,7 sekundēm. Nekļūdīgi šāvušais viņa brālis Tarjei Bē atpalika 14,8 sekundes un nopelnīja sudrabu, bet par bronzas medaļnieku kļuva Sturla Holms Legreids, kurš no čempiona atpalika 39,9 sekundes. Legreids nesašāva vienu mērķi.

Rastorgujevs pirmajā šautuvē guļus ne reizi nekļūdījās un tobrīd trasē atgriezās devītais.

Andrejs Rastorgujevs pēc otrās šaušanas

Perfekti viņš šāva arī otrajā ugunslīnijā stāvus un pakāpās tobrīd uz 4. vietu.

Andrejs Rastorgujevs finišē

Savukārt finišā Andreju no uzvarētāja šķīra minūte un 2,4 sekundes, kas viņam neliedza sasniegt karjerā labāko rezultātu pasaules čempionātos sprinta distancē un saglabāt labas izredzes svētdien paredzētajā iedzīšanas distancē.

Vēl divi Latvijas biatlonisti Aleksandrs Patrijuks un Edgars Mise ierindojās attiecīgi 76. un 78. vietā, dalībai iedzīšanā nekvalificējoties. Mise nesašāva vienu mērķi, turpretim Patrijuks mēroja trīs soda apļus.

Čempionāta pirmās nedēļas noslēgumā svētdien gan kungiem, gan dāmām kļūs zināmi medaļnieki iedzīšanā. Sacensību otrajā nedēļā līdz 19. februārim cīņa par godalgām vēl risināsies individuālajās distancēs, jauktajā 1+1 stafetē, kā arī vīriešu un sieviešu stafetē, bet pēdējās medaļas sadalīs distancēs ar kopēju startu.