Biatlonists Rastorgujevs šauj garām un finišē 35.vietā iedzīšanā

Latvijas spēcīgākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Itālijā sešreiz kļūdījās šaušanā un finišēja 35.vietā Pasaules kausa posmā 12,5 kilometru iedzīšanas distancē, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts pēc sieviešu sacensību noslēguma)
Tāpat kā ceturtdien sprintā uzvarēja vācietis Simons Šemps, kurš saulainos laikapstākļos finišēja pēc 31 minūtes un 27,9 sekundēm un apsteidza sāncenšus, neraugoties uz diviem soda apļiem. Četru pretendentu finiša sprintā otrais mērķa līniju šķērsoja uzvarētājam 0,1 sekundi zaudējušais Austrijas biatlonists Simons Eders, bet trešais bija vēl par sekundi lēnākais krievs Jevgēņijs Garaņičevs. Eders un Garaņičevs abi veica pa soda aplim, tomēr finišā atstāja aiz sevis bez kļūdām šāvušo Norvēģijas veterānu Oli Einaru Bjerndālenu.

Rastorgujevs no uzvarētāja atpalika trīs minūtes un 7,9 sekundes. Startēja Rastorgujevs 21. pozīcijā minūti un 16 sekundes aiz līdera Šempa.

Pēc pirmās guļus šaušanas veiktā soda apļa Rastorgujevs atkāpās uz 25.vietu, un pozīcijas būtiski neizmainīja vēl viena kļūme otrajā ugunslīnijā, pēc kuras viņš bija 26.vietā. Taču šaušana stāvus Rastorgujevam sagādāja trīs soda apļus pēc trešās ugunslīnijas un distancē viņš atgriezās 39. jau gandrīz divarpus (+2:25,2) minūtes aiz līdera Garaņičeva. Slēpošanā Rastorgujevs pakāpās augstāk, bet pēc vēl viena soda apļa pēdējā šaušanā ieņēma 35.vietu.

Vēlāk sestdien 10 kilometru iedzīšanas distancē sievietēm nepārspēta palika baltkrieviete Darja Domračeva, kura dienu iepriekš bija ātrākā arī sprintā. Iedzīšanā vairāk nekā minūti Domračevai zaudēja krieviete Darja Virolainena un Somijas biatloniste Kaisa Mekereinena, kuras attiecīgi sadalīja otro un trešo vietu.

Pasaules kausa sezonas sestā posma noslēgumā svētdien Antholcā būs stafetes vīriešiem un sievietēm.