Biatlonists Rastorgujevs pēdējā šaušanā atpaliek no līderiem Pasaules kausa distancē

Latvijas spēcīgākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Hantimansijskā, Krievijā, finišēja 8.vietā Pasaules kausa sezonas pēdējā posmā 12,5 kilometru iedzīšanas distancē, liecina rīkotāju informācija. Izredzes augstāku vietu Rastorgujevam zuda pēc trim soda apļiem pēdējā šautuvē.

(papildināts pēc sieviešu sacensībām iedzīšanā)
Uzvarēja no piektās pozīcijas startējušais kanādietis Nātans Smits, kurš finišu sasniedza pēc 32 minūtēm un 4,9 sekundēm. Vācijas biatlonists Benedikts Dolls atpalika 24,0 sekundes un bija otrais, savukārt krievs Antons Šipuļins no Simta atpalika 35,7 sekundes un noslēdza laureātu trijnieku, bet apsteidza Pasaules kausa sezonas kopvērtējuma uzvarētāju francūzi Martēnu Furkadu.

Četrus soda apļus veikušais Rastorgujevs uzvarētājam zaudēja minūti un 34,9 sekundes. Bez kļūdām pirmajā desmitniekā šāva tikai 7.vietu ieguvušais zviedrs Fredriks Lindstrēms.

Trasē Rastorgujevs devās ceturtais 19 sekundes aiz līdera Martēna Furkada un tikai vienu sekundi Latvijas sportistam priekšā bija Dolls. Pēc pirmajā šautuvē nopelnīta viena soda apļa Rastorgujevs atkāpās uz 9.vietu 31,6 sekundes aiz līdera Dolla. Lai gan otrajā šaušanā Latvijas sportists bija nekļūdīgs, viņš zaudēja vēl divas pozīcijas un no līdera Dolla atpalika 39,8 sekundes.

Arī turpinājumā šaušanā stāvus Rastorgujevs trešajā ugunslīnijā trāpīja visos mērķos un pakāpās uz 7.vietu, tobrīd vadību pārņēmušajam Smitam zaudējot 48,0 sekundes. Pēdējā šautuvē Rastorgujevs ieslēpoja sestais, taču ātrākā šaušanā pieļāva trīs kļūdas un trasē atgriezās astotajā pozīcijā minūti un 35,0 sekundes aiz Smita, kurš tobrīd jau bija pārliecinošās līderpozīcijās.

Telefonsarunā ar Latvijas Radio Rastorgujeva treneris Intars Berkulis uzsvēra, ka augstāk pakāpties traucēja neprecīzā šaušana.

Intars Berkulis par startu
00:00 / 00:38
Lejuplādēt

Smits guva karjerā pirmo uzvaru un kļuva tikai par otro kanādieti, kas uzvarēja Pasaules kausa sacensībās. Kanādai pirmo uzvaru vīriešu konkurencē 2012.gadā nodrošināja Žans Filips Legeleks.

Pasaules kausa kopvērtējumā Furkads ir neaizsniedzams līderis ar 1036 punktiem, savukārt Rastorgujevs pakāpās uz 27.vietu ar 340 punktiem. Furkads Pasaules kausu ieguva ceturto gadu pēc kārtas.

Iepriekš sprintā Hantimansijskā iegūtā 4.vieta ir Rastorgujeva atkārtots karjerā labākais sasniegums Pasaules kausa sacensībās, taču pirmoreiz viņš tik augstu ierindojās sprintā. Šosezon Rastorgujevs Pasaules kausa sacensībās pirms pēdējā posma nebija ticis augstāk par 6.vietu.

Vēlāk sestdien 10 kilometru iedzīšanas distancē sievietēm uzvarēja baltkrieviete Darja Domračova, kura, neraugoties uz vienu kļūdu šaušanā, finišu sasniedza pēc 28 minūtēm un 14,4 sekundēm. Otrās vietas ieguvēja vāciete Laura Dālmeijere atpalika 15,7 sekundes.

Pasaules kausa sezonas izskaņā svētdien vīriešiem un sievietēm vēl risināsies sacīkstes distancēs ar kopēju startu. Vīriešu konkurencē varēs startēt arī Rastorgujevs, pavēstīja rīkotāji.