Biatlonists Rastorgujevs pēc trim soda apļiem izcīna 6.vietu sprintā

Andrejs Rastorgujevs sestdien Oberhofā, Vācijā, izcīnīja 6.vietu Pasaules kausa posmā 10 kilometru sprinta distancē, lai gan pēc kļūdām šaušanā Latvijas spēcīgākais biatlonists veica trīs soda apļus, liecina organizatoru informācija. Pirmo reizi sezonā Rastorgujevs finišēja labāko desmitniekā.

Uzvarēja Pasaules kausa kopvērtējuma līderis Francijas biatlonists Martēns Furkads ar rezultātu 27 minūtes un 2,5 sekundes. Pieredzējušais norvēģis Ole Einars Bjerndālens viņam zaudēja 4,4 sekundes un ieņēma otro vietu, bet Krievijas biatlonists Timofejs Lapšins no uzvarētāja atpalika 17,5 sekundes un bija trešais. Visi trīs laureāti pieļāva pa vienai kļūdai šaušanā.

Rastorgujevs no uzvarētāja atpalika 21,4 sekundes. Pirmajā šautuvē guļus viņš atstāja divus neskartus mērķus, turklāt vēl vienu soda apli veica pēc šaušanas stāvus. Sacensības sākās ar divarpus stundu aizkavēšanos sliktu laikapstākļu dēļ, lai organizatori varētu uzlabot pakusušās trases stāvokli.

Tuvāk rezultātu tabulas beigām ierindojās Roberts Slotiņš un Rolands Pužulis, iegūstot attiecīgi 85. un 95.vietu 99 dalībnieku konkurencē. Slotiņš ar trim nesašautiem mērķiem uzvarētājam zaudēja nepilnas četras minūtes (3:57,0), savukārt Pužulis pēc sešiem veiktiem soda apļiem trasē bija gandrīz piecarpus minūtes (5:22,1) ilgāk nekā Furkads.

Pasaules kausa sezonas ceturtā posma noslēgumā svētdien vīriešiem un sievietēm paredzētas sacensības distancēs ar kopēju startu, kur startēs arī Rastorgujevs. Apstākļi gan nav ziemas sportam labvēlīgi augstās gaisa temperatūras dēļ, turklāt biatlonistiem sarežģījumus rada arī vējš.

Vairāki Latvijas biatlonisti šonedēļ startē Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) kausa posmā Dušniki Zdrujā, Polijā, kur  Žanna Juškāne sestdien ieņēma 59. vietu 7,5 kilometru sprintā sievietēm. Vīriešiem 10 kilometru sprintā Aleksandrs Patrijuks ierindojās 71. vietā, Arvis Liepiņš ar vienu sašautu mērķi bija simtais, bet Toms Praulītis ieguva 108. vietu 115 finišu sasniegušo dalībnieku konkurencē.