Biatlonists Rastorgujevs pakāpjas uz 25.vietu iedzīšanas distancē pasaules čempionātā

Latvijas biatlona līderis Andrejs Rastorgujevs svētdien Kontiolahti, Somijā, pakāpās uz 25.vietu 12,5 kilometru iedzīšanas distancē pasaules čempionātā, liecina rīkotāju informācija. Rastorgujevs cīņu sāka 42. pozīcijā un tika augstāk, neraugoties uz četrām kļūdām šaušanā.

(papildināts pēc sieviešu sacensībām iedzīšanas distancē)
Zelta medaļu izcīnīja vācietis Eriks Lesers, kurš startēja piektais, taču nekļūdīga šaušana viņam palīdzēja finišēt pārliecinoši pirmajam pēc 30 minūtēm un 47,9 sekundēm. Cīņā par sudrabu Krievijas biatlonists Antons Šipuļins 1,7 sekundes bija priekšā norvēģim Tardžejam Bē, kurš tāpat kā sprintā kļuva par bronzas medaļnieku. Šipuļins no uzvarētāja atpalika 17,0 sekundes.

Savukārt Rastorgujevs finišēja divas minūtes un 14,3 sekundes aiz Lesera.

Rastorgujevs distancē devās minūti un 48 sekundes aiz līdera norvēģa Johanesa Tingnesa Bē, taču cerības tāpat kā dienu iepriekš sprintā kliedēja divas kļūdas pirmajā šautuvē. Trasē Rastorgujevs atgriezās 47. pozīcijā un pēc nākamajā šautuvē guļus nopelnīta vēl viena soda apļa viņam priekšā bija 43 sāncenši. Trešajā ugunslīnijā, šaujot stāvus, Rastorgujevam palika neskarts pēdējais mērķis, tomēr izdevās pakāpties uz 36.vietu nepilnas divarpus minūtes aiz līdera Lesera. Savukārt pēdējā šautuvē visas Rastorgujeva lodes lidoja mērķī un līdz finišam viņš pietuvojās otrajam desmitniekam.

Vēlāk svētdien 10 kilometru iedzīšanas distancē sievietēm uzvarēja francūziete Marī Dorēna Abēra, kura sestdien palika nepārspēta arī sprintā. Latvija iedzīšanas distancē nebija pārstāvēta, jo Baiba Bendika sestdien sprintā ierindojās 83.vietā un iedzīšanai nekvalificējās.

Pasaules čempionāts Ziemeļkarēlijā turpināsies līdz 15.martam. Jaunnedēļ pirmās sacensības būs individuālajā distancē sievietēm un vīriešiem attiecīgi trešdien un ceturtdien.