Biatlonists Rastorgujevs olimpisko sezonu sāk ar 24.vietu IBU kausa posmā

Latvijas biatlona līderis Andrejs Rastorgujevs ceturtdien Norvēģijā ar piecām kļūdām šaušanā ieguva 24.vietu 10 kilometru sprintā Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) kausa pirmajā posmā, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts ar Andreja Rastorgujeva teikto)
Rastorgujevs divus soda apļus mēroja pēc šaušanas guļus un vēl trīs mērķos netrāpīja, šaujot stāvus.

Uzvarēja francūzis Emiljēns Žakelēns, kurš ar vienu kļūdu šaušanā finišēja pēc 25 minūtēm un 26,1 sekundes. Rastorgujevu no uzvarētāja šķīra minūte un 35,9 sekundes.

Andrejs Rastorgujevs par startu sprinta distancē
00:00 / 00:27
Lejuplādēt

Rastorgujevs telefonsarunā Latvijas Radio pastāstīja, ka sacensībās bija šaušanai nepateicīgi laikapstākļi ar lietu, brīžiem vēju un miglu. "Kā loterija - kādam vairāk paveicās, kādam mazāk," teica Latvijas sportists.

Pirmajā šautuvē Rastorgujevam bija skaidrs laiks, bet ar vēju, turpretim šaušanā stāvus miglā tikko varēja saskatīt mērķa kontūras. Taču tika iegūta informācija, lai līdz Pasaules kausa posmam veiktu uzlabojumus, piebilda sportists.

Pārējie Latvijas biatlonisti TOP 50 neiekļuva. Aleksandrs Patrijuks slēpoja trīs soda apļus un ieņēma 53.vietu, 71.vietā bija piecos mērķos netrāpījušais Oskars Muižnieks, bet veterāns Ilmārs Bricis katrā šautuvē atstāja trīs neskartus mērķus un ierindojās 92.vietā 130 dalībnieku konkurencē.

Vēlāk ceturtdien 7,5 kilometru sprintā sievietēm Baiba Bendika ieguva 35.vietu, savukārt Ieva Pūce finišēja 82.vietā 99 dalībnieču konkurencē. Abām latvietēm bija pa četrām kļūdām šaušanā.

Sezonas galvenais starts izlases līderim Rastorgujevam būs februārī Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs, bet jau šajā nedēļas nogalē Zviedrijā startēs Pasaules kausa sezona. IBU kausa izcīņa ir pakāpi zemākas sacensības nekā Pasaules kauss.