Biatlonists Rastorgujevs netrāpa astoņos mērķos, masu starta distancē finišē pēdējais

Latvijas biatlona izlases līderis Andrejs Rastorgujevs svētdien Čehijā sašāva tikai 12 no 20 mērķiem un finišēja pēdējais 30.vietā Pasaules kausa sezonas septītā posma noslēguma sacensībās - 15 kilometru distancē ar kopīgu startu.

Neraugoties uz trim kļūdām šaušanā, uzvarēja norvēģis Johaness Tinjess Bē, kurš finišu sasniedza pēc 39 minūtēm un 32,7 sekundēm. Nevainojami šāvušais Francijas biatlonists Emiljēns Žakelēns atpalika 15,1 sekundi un finišēja sudraba pozīcijā, bet laureātu trio noslēdza vienu soda apli slēpojušais vācietis Arnds Peifers 25,0 sekundes aiz uzvarētāja.

Jau pirmajā šautuvē Rastorgujevs nopelnīja trīs soda apļus un trasē atgriezās aiz visiem 29 konkurentiem. Vēl divi neskarti mērķi viņam palika otrajā ugunslīnijā, liedzot pakāpties augstāk par 29. pozīciju. Arī trešajā šautuvē divus mērķus aizvērt neizdevās, Rastorgujevam atkrītot uz pēdējo vietu. Augstāk tikt Andrejam vairs nebija pa spēkam, lai arī pēdējā ugunslīnijā bija jāslēpo tikai viens soda aplis. Astoņus soda apļus veikušo Andreju no uzvarētāja finišā šķīra sešas minūtes un 9,5 sekundes.

Bē pakāpās uz otro vietu sezonas kopvērtējumā aiz francūža Martēna Furkada, kurš distancē finišēja 14.vietā.

Distancē ar masu startu piedalās tikai 30 biatlonistu, trasē dodoties vienlaicīgi. Rastorgujevs iepriekš posmā finišēja 22.vietā sprintā, ar ko nepietika, lai nopelnītu vietu masu starta distancē, tomēr vairāku konkurentu atteikšanās no dalības pēdējās sacīkstēs nodrošināja iespēju arī Andrejam.

Jau vēstīts, ka 12,5 kilometru distancē ar masu startu sievietēm svētdien uzvarēja norvēģiete Tirila Ekhofa un pakāpās uz otro vietu sezonas kopvērtējumā. Latvijas spēcīgākā biatloniste Baiba Bendika iepriekš vienīgajās individuālajās sacensībās ceturtdien ieguva 44.vietu sprintā, ar ko nepietika, lai sezonā septītajā posmā kvalificētos masu startam.

Sacīkstes Nove Mesto visu nedēļas nogali risinājās bez skatītājiem, lai ierobežotu vīrusa "Covid-19" izplatīšanās risku. Līdzās sportistiem sacensību norises vietā bija atļauts atrasties tikai akreditētām personām.

Līdz sezonas noslēgumam nākamajās divās nedēļās vēl paredzēti posmi Somijā un Norvēģijā.