Biatlonists Rastorgujevs neprecīzs tikai pēdējā ugunslīnijā, sezonu sāk ar 21. vietu. Spilgtākie brīži

Pasaules kausa posmā, kas risinās Somijā, Kontiolahti, sestdien 20 kilometru distancē vīriem labāko rezultātu no Latvijas biatlonistiem parādīja Andrejs Rastorgujevs, ierindojoties trešajā desmitā, bet patīkamu pārsteigumu sagādāja arī debitants Rūdis Balodis, kurš finišēja sešdesmitniekā.

Par sacensību uzvarētāju kļuva Norvēģijas biatlonists Sturla Holms Legreids, kurš šāva bez kļūdām un finišēja 48 minūtēs un 57 sekundēs. Otrais palika līdera tautietis Juhannes Tingnēss Bē, kurš bija 20,09 sekundes lēnāks un šautuvē pieļāva vienu kļūdu. Tikmēr trijnieku noslēdza čehs Ondržejs Moravecs.

20 kilometru distancē Latviju pārstāvēja trīs sportisti: Latvijas vadošais biatlonists   Rastotgujevs, Roberts Slotiņš un Rūdis Balodis.

Rastorgujevs pirmajā ugunslīnijā bija precīzs, un arī otrajā šāva bez kļūdām. Arī trešajā šautuvē Andrejs bija precīzs, kas ļāva viņam turēties līderu grupā.

Rastorgujevs trešajā šautuvē

Taču pēdējā ugunslīnijā Andreja veiksmes formula nenostrādāja - divas kļūdas, nopelnot divas soda minūtes, liedza cerības sezonu sākt ar augstu vietu. Finišējot Rastorgujevs no līdera atpalika trīs minūtes un 14,9 sekundes, kas ļāva viņam ierindoties 21. vietā.

Rastorgujevs pieļauj kļūdas pēdējā ugunslīnijā

Pārsteigumu sagādāja debitants Balodis, kurš ugunslīnijās pieļāva tikai vienu kļūdu, kas ļāva viņam finišēt 58. vietā, no uzvarētāja atpaliekot sešas minūtes un 17 sekundes.

Slotiņam pagalam neveicās šautuvēs - astoņas kļūdas, un viņš ierindojās 96. vietā.

Plkst. 17.30 LTV7 un REPLAY.lv pieslēgsies Kontiolahti, lai pārraidītu sacensības 15 km distancē dāmām. Sacensībām pieteikušās 103 biatlonistes un starp viņām arī Annija Keita Sabule. Baibai Bendikai, diemžēl, šis posms iet secen, jo treniņnometnē Zviedrijā viņai un izlases galvenajam trenerim Ilmāram Bricim konstatēts pozitīvs Covid-19 testa rezultāts.