"Credit 24" Meistarlīgas spēle. VK BIOLARS/Jelgava - RTU/Robežsardze/Jūrmala

Latvijas futbola virslīga, FK "Metta" - "Valmiera FC". Kristaps Liepa

Pasaules kauss biatlonā. 10 km sprints vīriešiem un 7,5 km sprints sievietēm

Biatlonists Rastorgujevs arī sprintā Pasaules kausa sezonu sāk ar vietu trešajā desmitā

Latvijas biatlona izlases līderis Andrejs Rastorgujevs svētdien Kontiolahti, Somijā, ar 23.vietu 10 kilometru sprintā noslēdza Pasaules kausa sezonas pirmo posmu vīriešiem. Ar divām kļūdām šaušanā Rastorgujevam gan nebija izredžu distancē pretendēt uz iekļūšanu desmitniekā.

(papildināts pēc sieviešu sprinta)
Pārliecinoši uzvarēja norvēģis Johaness Tinjess Bē, kurš šāva ātri un precīzi, kā arī slēpošanas trasē konkurentiem izredzes neatstāja, finišējot pēc 23 minūtēm un 53,0 sekundēm. Otrās vietas ieguvējs zviedrs Sebastians Samuelsons atpalika 44,1 sekundi, bet laureātu trio noslēdza viņa tautietis Martins Ponsiloma, uzvarētājam zaudējot 47,9 sekundes. Gan Samuelsons, gan Ponsiloma nesašāva pa vienam mērķim.

Rastorgujevs no uzvarētāja atpalika minūti un 41,2 sekundes.

Andreja Rastorgujeva pirmā šaušana

Neveiksmīga Rastorgujevam izvērtās pirmā ugunslīnija, kur palika neaizvērti divi mērķi. Pēc divu soda apļu mērošanas izredzes uz ļoti augstu vietu praktiski jau bija zudušas, bet Andrejs turpināja cīņu par lielāku Pasaules kausa ieskaites punktu guvumu.

Toties otrajā ugunslīnijā, šaujot stāvus, Rastorgujevs bija nekļūdīgs un pakāpās augstāk rezultātu tabulā.

Latviju 101 dalībnieka konkurencē pārstāvēja arī debitanti Renārs Birkentāls un Kirils Matjuhins, ierindojoties attiecīgi 88. un 96.vietā. Šaušanā Birkentālam bija divas kļūdas, Matjuhinam trīs lodes lidoja mērķim secen.

Vēlāk svētdien 7,5 kilometru sprintā sievietēm uzvarēja zviedriete Hanna Ēberga, par 23,9 sekundēm apsteidzot tuvāko konkurenti Norvēģijas biatlonisti Marti Olsbi Reiselannu. Trešo vietu ieguva vēl viena norvēģiete Karolīna Knotena 37,8 sekundes aiz uzvarētājas. Visas trīs laureātes šāva nekļūdīgi.

Latvijas biatlonistes Annija Keita Sabule un Ieva Pūce ieņēma attiecīgi 99. un 103.vietu 104 dalībnieču konkurencē. Pūce šāva nekļūdīgi, bet Sabule mēroja četrus soda apļus.

Jau vēstīts, ka sestdien 20 kilometru individuālajā distancē Rastorgujevs ieguva 21.vietu, savukārt debitants Rūdis Balodis un Roberts Slotiņš ierindojās attiecīgi 58. un 96.vietā.

Decembra pirmajā nedēļā turpat Kontiolahti notiks Pasaules kausa otrais posms.