Pasaules kauss biatlonā. Sprints sievietēm

Biatlons

Pasaules kauss biatlonā. Iedzīšanas sprints sievietēm

Pasaules kauss biatlonā. Iedzīšanas sprints vīriešiem

Biatlonists Rastorgujevs ar četrām kļūdām šaušanā finišē 33.vietā iedzīšanā

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Francijā ar četrām kļūdām šaušanā ieguva 33.vietu 12,5 kilometru iedzīšanas distancē Pasaules kausa posmā. Rastorgujevs sacīkstēs finišēja trīs pozīcijas augstāk nekā startēja.

(papildināts ar Andreja Rastorgujeva nekvalificēšanos masu startam)
Uzvarēja norvēģis Johaness Tinjess Bē, kam viens soda aplis neliedza finišēt pēc 30 minūtēm un 7,8 sekundēm. Otro vietu ieguva mājinieks Kventēns Fijons Maijē, kurš bija 22,0 sekundes lēnāks, bet Norvēģijas biatlonists Vetls Sjostads Kristiansens noslēdza laureātu trijnieku vienu minūti aiz uzvarētāja.

Trasē Rastorgujevs devās 36. pozīcijā minūti un 29 sekundes aiz līdera vācieša Benedikta Dolla, kurš ceturtdien bija ātrākais sprintā. Pirmajā šaušanā pieļāvis vienu kļūdu, Andrejs saglabāja 36. pozīciju, bet nākamajā šautuvē guļus trāpīja visos mērķos, kas ļāva pakāpties uz 28.vietu.

Taču šaušanā stāvus Rastorgujevu precizitāte pievīla. Trešajā ugunslīnijā palika neskarti divi mērķi, kas viņu atvirzīja uz 38.vietu, un vēl viens soda aplis pēc pēdējās šautuves ļāva trasē atgriezties 34.vietā. Finišā Rastorgujevs uzvarētājam zaudēja trīs minūtes un 35,2 sekundes.

Andrejam bija svarīgi sasniegt labu rezultātu ne tikai tādēļ, lai papildinātu punktu krājumu sezonas kopvērtējumā, bet arī kvalificētos svētdien paredzētajam masu startam. Tomēr ar vietu ceturtajā desmitā nepietika dalībai masu starta distancē.

Vēlāk sestdien iedzīšanā startēs dāmas, viņu vidū arī Baiba Bendika.

Posma noslēgumā svētdien Ansī vīrieši un sievietes vēl sacentīsies masu starta distancēs.