Biatlonists Birkentāls sprinta distancē finišē TOP50; vēl vienu uzvaru svin Fijons-Maijē

Latviešu biatlonists Reinārs Birkentāls ceturtdien Igaunijā, Otepē, Pasaules kausa posma biatlonā izcīnīja 43. vietu sprinta sacensībās vīriešiem. Uzvaru sprintā svinēja francūzis Kantēns Fijons-Maijē.

(papildināts ar Latvijas biatlonistu komentāriem)

Francūzim šī bija trešā sprinta uzvara pēc kārtas un ļāva nostiprināt līderpozīciju Pasaules kausa kopvērtējumā.

Fijons-Maijē 10 km garo distanci veica 22 minūtēs un 27,4 sekundēs. Otro vietu izcīnīja norvēģis Sturla Holms Legreids. Legreids no uzvarētāja atpalika par 7,2 sekundēm. Goda pjedestālu noslēdza Vācijas biatlonists Benedikts Dolls, kurš līderim zaudēja 11,1 sekundes. Pirmo trīs vietu ieguvēji sacensības veica bez kļūdām šaušanā.

Reinārs Birkentāls šaušanu veica perfekti, finišā no līdera atpaliekot minūti un 45,4 sekundes. Ne tik veiksmīgi gāja pārējiem latviešiem - Aleksandrs Patrijuks šaušanā kļūdījas četras reizes un līderim zaudēja 3 minūtes un 26,8 sekundes. Edgars Mise pieļāva piecas kļūdas šaušanā un līderim zaudēja 4 minūtes un 16,8 sekundes. Patrijuks finišēja 80. vietā, savukārt Mise - 86. vietā.

Pēc sacensībām Birkentāls atzina, ka ir pārsteigts, ka izdevās šautuves veikt bez kļūdām, jo laikapstākļi nebija pateicīgi. "Zināju, ka guļus šaušana būs sarežģīti, jo vēja apstākļi bija ļoti mainīgi. Veicu korekcijas pirms šaušanas un veicu to prātīgi, tāpēc izdevās izšaut bez kļūdām," teica sportists.

Viņš atzina, ka pirmajos apļos atstājis pārāk daudz spēkus, kā rezultātā nebija spēka sacensību pēdējiem kilometriem. Kopumā Birkentāls startu vērtē pozitīvi, tāpat viņš ir pateicīgs līdzjutējiem, kas bija atbraukuši atbalstīt klātienē.

Birkentāls apmierināts ar rezultātu sprintā
00:00 / 03:44
Lejuplādēt

Mise teica, ka nav skaidrības, kāpēc tika pieļautas četras kļūdas. "Jāparunā ar treneri," sacīja sportists, kuram arī iepriekšējā posmā nepadevās šaušana. "Paldies atbalstītājiem, trasē viņi bija. Visi - latvieši, igauņi, lietuvieši, zviedri, trasē atbalsta, paldies," teica biatlonists. Viņš arī piebilda, ka brīvdienās varētu būt vēl vairāk līdzjutēji.

Mise par sprinta sacensībām
00:00 / 02:45
Lejuplādēt

Savukārt Patrijuks norādīja, ka pats pieļāvis kļūdas, jo sasteidzis šaušanu. "Varēju šaut krietni lēnāk, tad jau būtu trāpījis," pēc sacensībām teica sportists. Viņš arī skaidroja, ka pirms nedēļas pārslimoja covid vīrusu, tāpēc formu tik īsā laika vēl nav varējis atgūt.

Patrijuka komentārs pēc starta
00:00 / 01:32
Lejuplādēt

Visi Latvijas biatlonisti arī uzteica organizatorisko līmeni Igaunijas posmā.

Sprintā kopumā startēja 86 dalībnieki.

Šī ir pirmā reize, kad Igaunijā notiek Pasaules kausa posms biatlonā. Posms turpināsies piektdien, kad 7,5 km sprinta distancē sacentīsies dāmas.