Biatlonists Bē atzīst savu kļūdu sacīkstēs ASV, atsakās no punktiem un prēmijas

Pasaules kausa sezonas pārliecinošais līderis Norvēģijas biatlonists Johaness Tinjess Bē atzina, ka februārī posmā ASV kļūdījās iedzīšanas distances pēdējā šaušanā, tādēļ atteicās no nopelnītajiem ieskaites punktiem un balvu naudas, kas viņam pienācās par iegūtu 4.vietu, ceturtdien informēja Starptautiskā Biatlona savienība (IBU).

sacīkstēs Soldžerholovā pēdējā ugunslīnijā izšāva tikai četras reizes un uz finišu devās ar piekto patronu šautenē. Par notikumu gaitu IBU vēlāk pārliecinājās televīzijas ierakstā, turpretim notikuma vietā tiesnešu komunikācijas kļūdas dēļ misēklis palika nepamanīts. Bē sacensībās veica piecus soda apļus, tostarp trīs pēc pēdējās šaušanas.

IBU un Bē pēc godīgas spēles principiem vienojās, ka sportists nesaņems viņam pienākošos 43 punktus Pasaules kausa ieskaitē, bet 7000 eiro prēmiju pārdalīs zemākas vietas ieguvušiem sportistiem. Bē uzsvēra, ka nebūtu saņēmis nekādu sodu, ja pats nepieteiktu savu pārkāpumu.

"Nekad nav viegli atteikties no Pasaules kausa punktiem, tomēr ceru, ka arī citi sportisti atradīs spēku un motivāciju, lai rīkotos tikpat godīgi kā es," paziņoja savu kļūdu atzinušais Bē. 

Sacensībās iegūto 4.vietu Bē saglabāja, bet bez gūtiem ieskaites punktiem. Pasaules kausa kopvērtējumā Bē ir pārliecinošs līderis ar 936 punktiem, septiņas sacīkstes pirms sezonas beigām tuvāko konkurentu krievu Aleksandru Loginovu apsteidzot par 291 punktu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Biatlons
Sports
Jaunākie
Interesanti