Biatlonisti Bendika un Patrijuks iekļūst TOP 10 sezonā pirmajās sacīkstēs

Gatavojoties startam Pasaules kausa izcīņā, vairāki Latvijas izlases biatlonisti nedēļas nogalē piedalījās sezonas atklāšanas sacensībās Zviedrijā, kur labāko desmitniekā iekļuva gan Baiba Bendika, gan Aleksandrs Patrijuks, liecina rīkotāju informācija.

Bendika ar divām kļūdām šaušanā stāvus sestdien ieguva 9.vietu 7,5 kilometru sprintā, no uzvarētājas Zviedrijas olimpiskās čempiones Hannas Ēbergas atpaliekot pusotru minūti. Sacensībās, ko tiešraidē rādīja Zviedrijas televīzija, debija biatlonā bija olimpiskajai čempionei distanču slēpošanā Stinai Nilsonei, kura ierindojās 11.vietā. Nilsone atšķirībā no nekļūdīgi šāvušās tautietes Ēbergas ugunslīnijās pieļāva trīs kļūdas.

Savukārt Patrijuks saīsinātajā 15 kilometru individuālajā distancē svētdien izcīnīja 8.vietu un četrās ugunslīnijās pieļāva tikai divas kļūdas, kas šaušanā bija otrais labākais rezultāts. Uzvarēja divas minūtes un 41,3 sekundes ātrākais Sebastians Samuelsons, kurš olimpiskajā Phjončhanā startēja zeltu ieguvušajā Zviedrijas stafetes kvartetā. Latviju pārstāvēja arī Edgars Mise, kurš nesašāva astoņus mērķus un ieņēma 36.vietu.

Bendikai saīsinātajā 12,5 kilometru individuālajā distancē sievietēm bija sešas kļūdas šaušanā, kas liedza pakāpties augstāk par 13.vietu četras minūtes un 33,6 sekundes aiz uzvarētājas Hannas Ēbergas. Otra Latvijas sportiste Sanita Buliņa ar septiņām kļūdām šaušanā sasniedza 29.vietu 56 dalībnieču konkurencē.

Sestdien Idrē sprintā vīriešiem Patrijuks ieguva 14.vietu 69 dalībnieku konkurencē.

Pasaules kausa izcīņa biatlonā startēs ar posmu novembra beigās Kontiolahti, Somijā.