Biatlonistei Bendikai trīs kļūdas šaušanā liedz augstu vietu Pasaules kausa sprintā

Baiba Bendika ceturtdien Pasaules kausa posmā Oberhofā, Vācijā, finišēja 48.vietā 7,5 kilometru sprintā, kur Latvijas sieviešu biatlona izlases līderei augstāk liedza pakāpties trīs kļūdas šaušanā.

Neraugoties uz veiktu soda apli, uzvarēja sezonas vicelīdere norvēģiete Tirila Ekhofa ar finišu pēc 22 minūtēm un 33,8 sekundēm. Itālijas biatloniste Doroteja Vīrere atpalika 9,3 sekundes un bija otrā, savukārt vietu uz pjedestāla zemākā pakāpiena nodrošināja austriete Līza Terēza Hauzere, kuru no uzvarētājas šķīra 12,6 sekundes. Vīrere un Hauzere šāva nekļūdīgi.

Bendika nevainojami šāva guļus, tomēr nākamajā ugunslīnijā, šaujot stāvus, trīs mērķi palika neskarti. Soda apļos noslēpotie 450 metri atvirzīja Baibu aiz TOP40, kas saņem ieskaites punktus Pasaules kausa kopvērtējumā. Uzvarētājai Bendika zaudēja minūti un 54,0 sekundes.

Otra Latvijas dalībniece Sanita Buliņa ieņēma 91.vietu un apsteidza septiņas finišējušas sāncenses. Sanita mēroja trīs soda apļus.

Posma turpinājumā piektdien būs stafete kungiem, sestdien - dāmām, savukārt svētdien noslēgumā vēl risināsies sacensības distancēs ar masu startu.

Sezonā pirmās sacensības ceturtdien Vācijā risinājās pakāpi zemāk Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) kausa izcīņā, kur sievietēm sprintā Annija Keita Sabule un Ieva Pūce ierindojās tuvāk rezultātu tabulas beigu galam, ieņemot attiecīgi 113. un 118.vietu. Vēlāk ceturtdien slēpošanas kūrortā Arberā sprintā vīriešiem labākais no Latvijas sportistiem bija 73.vietu ieguvušais Kirils Matjuhins, turpretim Renārs Birkentāls un Rūdis Balodis ierindojās attiecīgi 75. un 76.vietā 147 dalībnieku konkurencē.