Biatlonistei Bendikai 13.vieta sezonas pirmajās sacensībās masu startā

Latvijas biatloniste Baiba Bendika svētdien izcīnīja 13.vietu Norvēģijā notikušajās sezonas pirmajās sacensībās masu startā.

Par 12,5 kilometrus garās distances uzvarētāju kļuva Ukrainas sportiste Jūlija Džima, kura ar vienu kļūdu šaušanā finišu sasniedza pēc 39 minūtēm un 50,7 sekundēm. Tikmēr Bendika šaušanā pieļāva divas kļūdas un pirmās vietas ieguvējai zaudēja divas minūtes un 56,2 sekundes.

Tikmēr Anda Muižniece ar piecām kļūdām šaušanā bija 41.vietā, bet kopumā sacensībās piedalījās 58 biatlonistes.

Savukārt kungiem 15 kilometru masu starta sacensības bija sadalītas divās grupās. Spēcīgāko sabiedrībā pieredzējušais Ilmārs Bricis ar sešām kļūdām šaušanā ierindojās 35.vietā, nekļūdīgi šāvušajam uzvarētājam Simonam Furkadam no Francijas zaudējot vairāk nekā piecas minūtes.

Spēcīgāko grupā kopumā startēja 40 biatlonisti.

Pārējie Latvijas biatlonisti startēja otrā grupā, kur Ingus Deksnis ar četrām kļūdām bija 28.vietā, kamēr par uzvarētāju kļuva norvēģu biatlonists Aslaks Nenseters, kam latvietis piekāpās par nepilnām četrām minūtēm. Tikmēr Vladislavs Ņedaivodins ar sešām kļūdām bija 33.pozīcijā, kamēr sešas kļūdas pieļāvušais Daumants Lūsa un Roberts Slotiņš, kurš nesašāva septiņus mērķus, bija attiecīgi 35. un 36.vietā.

Savukārt Žans Andrejevs ar četrām kļūdām bija 39.pozīcijā no 54 biatlonistiem.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Bricis un Bendika sestdien katrs izcīnīja 30.vietu sprinta sacensībās.

Bricis gatavojas atgriezties sacensībās un palīdzēt valsts komandai Pasaules kausa izcīņā. Viņš pagājušajā sezonā bija viens no Latvijas izlases treneriem, taču šajā starpsezonā nopietni gatavojies, lai atgrieztos kā biatlonists.

Jaunā Pasaules kausa sezona biatlonā novembra beigās sāksies ar sacensībām Zviedrijas pilsētā Estešundā, bet kopumā notiks deviņi posmi. Savukārt pasaules čempionāts gaidāms nākamā gada februārī Hohfilcenē, Austrijā.