Biatloniste Buliņa debijas iedzīšanas sacensības noslēdz 46. vietā

Pasaules kausa pēdējā, desmitajā posmā biatlonā, kas risinās Zviedrijā, sestdien iedzīšanas sacensībās dāmām uzvaras laurus plūca  norvēģiete Marte Olsbu Reiselande. Savukārt latviete Sanita Buliņa, kurai šī bija debija iedzīšanas sacensībās Pasaules kausa ieskaitē, finišēja 46. vietā.

Par uzvarētāju kļuva norvēģiete Reiselande, finišējot 32 minūtēs un 54,8 sekundēs. Otrajā vietā viņas tautiete Tirila Ekhofa, kura no tautietes atpalika 29,3 sekundes, bet trijnieku noslēdza baltkrieviete Hanna Sola, kura finišēja 44 sekundes vēlāk par Reiselandi.

Laika apstākļi sportistes nebūt nelutināja - spēcīgais vējš ietekmēja šaušanas precizitāti. Pirmajā ugunslīnijā Buliņa ieradās jau zaudējusi vienu pozīciju - 33. vietā. Viena kļūda, un trasē viņa atgriezās jau esot 37. pozīcijā. Otrajā šautuvē Sanita pieļāva divas kļūdas, un trasē atgriezās, esot 46. pozīcijā.

Sanita Buliņa startā

Trešajā šautuvē Sanita ieradās, esot 49. pozīcijā, un, diemžēl, arī šoreiz viena kļūda, kas neliedza viņai distancē atgriezties 42. pozīcijā. Arī pēdējā ugunslīnijā Buliņa nopelnīja vienu soda apli, un trasē atgriezās 41. pozīcijā. Finišu Sanita sasniedza 46. vietā, četras minūtes un 22,9 sekundes atpaliekot no Reiselandes.

Sprinta sacensībās Buliņa sašāva visus desmit mērķus un finišēja 32. vietā, pirmo reizi karjerā tiekot pie punktiem Pasaules kausa ieskaitē. Baibai Bendikai, diemžēl, bija neveiksmes ugunslīnijās, kas liedza kvalificēties iedzīšanas sacensībām.

Visu disciplīnu kopvērtējumā līderpozīcijās ar 1139 punktiem ir Ekhofa, viņai ar 963 punktiem seko Reiselande, bet Hanne Ēberga no Zviedrijas iekrājusi 824 punktus un it trešā. Bendika ar 170 punktiem ierindojas 42.pozīcijā, bet Buliņa ar deviņiem punktiem ieņem 86.vietu.