Biatloniste Bendika sezonas startā paliek bez ieskaites punktiem Pasaules kausa distancē

Latvijas biatlona izlases līdere Baiba Bendika trešdien Somijā pirmajās sacensībās Pasaules kausa sezonā piecreiz kļūdījās šaušanā un ieguva 44. vietu 15 kilometru individuālajā distancē, kas viņai liedza gūt ieskaites punktus. Šaušanā nesekmējās arī māsām Sanitai un Sandrai Buliņām, kuras ierindojās rezultātu tabulas otrajā pusē.

Uzvarēja zviedriete Hanna Ēberga, tuvāko konkurenti Norvēģijas biatlonisti Ingridu Lanmarku Tandrevoldu apsteidzot par 36,5 sekundēm. Laureātu trijnieku noslēdza itāliete Liza Vitoci 39,7 sekundes aiz uzvarētājas. Vienu mērķi nesašāvusī Ēberga finišu sasniedza pēc 43 minūtēm un 53,8 sekundēm. Tandrevolda šāva nekļūdīgi, savukārt Vitoci palika viens neskarts mērķis.

Bendika finišā uzvarētājai zaudēja piecarpus minūtes (5:31,1). Punktus Pasaules kausa kopvērtējumā nopelnīja 40 ātrākās.

Pirmajā šautuvē Baiba guļus trāpīja trijos no pieciem mērķiem, tādējādi nopelnot divas soda minūtes. Savukārt stāvus otrajā ugunslīnijā, tāpat arī nākamajā šaušanā guļus Latvijas izlases līdere atstāja vienu neskartu mērķi. Vienu soda minūti Bendika iekrāja arī pēdējā šaušanā.

Sandra un Sanita Buliņas ieņēma attiecīgi 75. un 85.vietu 90 dalībnieču konkurencē. Sandra šaušanā pieļāva piecas kļūdas, Sanita atstāja astoņus neskartus mērķus.

Sezonas pirmajā posmā Kontiolahti ceturtdien notiks stafetes vīriešiem un sievietēm, sestdien kungi un dāmas startēs sprintā, bet svētdien – iedzīšanā. Stafetēs Latvija provizoriski ir pieteikta tikai sieviešu sacensībās.

Pasaules kausa sezonā ir ieplānoti deviņi posmi – pēdējais no tiem marta vidū Norvēģijā.