Biatloniste Bendika sezonas pēdējā distancē finišē 29. vietā; masu startā uzvaru izcīna Brezā-Bušē

Baiba Bendika svētdien Norvēģijā finišēja 29. vietā Pasaules kausa sezonas noslēguma posmā dāmu masu startā. Bendika sacensības startēja ar 30. kārtas numuru. Sezonas pēdējās dāmu sacensībās uzvaru izcīnīja franču biatloniste Žistīne Brezā-Bušē.

Ar uzvaru šajā disciplīnā, Žistīne Brezā-Bušē ieņēma pirmo vietu masu starta kopvērtējumā un uzvarēja mazo kristāla globusu.

Brezā-Bušē distanci pabeidza 35 minūtēs un 20,8 sekundēs. Otrā finišēja vāciete Franciska Preisa, kura līderei zaudēja 7,8 sekundes. Trešo vietu izcīnīja kopvērtējuma uzvarētāja - mājniece Marte Olsbi Reiselanna. Reiselanna no līderes atpalika 8,6 sekundes. Visas pirmo trīs vietu ieguvējas pieļāva divas šaušanas kļūdas.

Baiba Bendika 12,5 kilometrus garo distanci finišēja 29. vietā, līderei zaudējot 3 minūtes un 28 sekundes. Bendika šaušanā kļūdījās četras reizes.

Distancē kopā piedalījās 30 biatlonistes.

Vēlāk svētdien norisināsies sezonas pēdējā distance - masu starts vīriešiem, taču bez Latvijas sportistu dalības.

Sezonas pēdējā posmā nepiedalās Krievijas un Baltkrievijas sportisti – Starptautiskā Biatlona savienība (IBU) viņu pārstāvētās nacionālās federācijas diskvalificēja uz nenoteiktu laiku par IBU statūtu humanitārajam garam neatbilstošu rīcību.