Biatloniste Bendika pirmoreiz Pasaules kausa posmā kvalificējas iedzīšanai

Vienīgā Latvijas biatloniste sieviešu konkurencē Baiba Bendika piektdien Hohfilcenē, Austrijā, nekļūdīgi šāva un izcīnīja 43.vietu Pasaules kausa sezonas otrajā posmā 7,5 kilometru sprintā, pirmoreiz karjerā nodrošinot iespēju startēt iedzīšanā. Līdz ieskaites punktu gūšanai Bendikai pietrūka 1,3 sekundes, liecina rīkotāju informācija.

Visu goda pjedestālu aizņēma Vācijas biatlonistes - uzvarēja Franciska Hildebrande, kura finišu sasniedza pēc 20 minūtēm un 4,1 sekundes. Viņai 15,1 sekundes zaudēja arī perfekti šāvusī Marena Hameršmite, bet Miriama Gesnere ar vienu soda apli no uzvarētājas atpalika 21,0 sekundes un bija trešā.

Bendika visos mērķos trāpīja gan pirmajā ugunslīnijā guļus, gan vēlāk, šaujot stāvus. Finišā viņa Hildebrandei zaudēja nepilnu pusotru minūti (+1:29,5).

Vēlāk piektdien 10 kilometru sprintā Latviju Pasaules kausa sezonas otrajā posmā pārstāvēs izlases līderis Andrejs Rastorgujevs, kā arī Roberts Slotiņš un Ingus Deksnis. Sestdien būs iedzīšanas sacensības vīriešiem un sievietēm, bet svētdien vēl paredzētas stafetes.

Sezonas pirmajā posmā Zviedrijā Bendika sprintā ieguva 61.vietu, paliekot vienu pozīciju aiz iedzīšanas dalībniecēm. Savukārt Pasaules kausa ieskaites punktus katrās individuālajās sacensībās saņem 40 labākās dalībnieces.