Pasaules kausa izcīņa biatlonā

Pasaules čempionāts biatlonā. Jauktā stafete. Pārraide no Antholcas Itālijā

Pasaules kausa izcīņa biatlonā

Pasaules čempionāts biatlonā. Sprints sievietēm

Baiba Bendika finišē

Biatloniste Bendika pirmoreiz karjerā iekļūst labāko ducī pasaules čempionātā

Latvijas sieviešu biatlona līdere Baiba Bendika piektdien Antholcā, Itālijā, izcīnīja 12.vietu 7,5 kilometru sprintā un pirmoreiz karjerā pasaules čempionātā finišēja labāko ducī. Bendikai bija ātrs solis trasē, un iesaistīties cīņā ar līderēm viņai neliedza arī viena kļūda šaušanā.

Uzvarēja norvēģiete Marte Olsbu Roiselanna, kura veica vienu soda apli un mērķa līniju šķērsoja pēc 21 minūtes un 13,1 sekundes. Nekļūdīgi šāvusī sudraba laureāte amerikāniete Sjūzena Danklija atpalika 6,8 sekundes, savukārt bronzu ieguva Čehijas biatloniste Lucija Harvatova, kuru pēc viena soda apļa no uzvarētājas šķīra 21,3 sekundes.

Bendika no Roiselannas atpalika 46,9 sekundes un par augstāku vietu varēs cīnīties svētdien iedzīšanas distancē. Vienīgo kļūdu šaušanā viņa pieļāva pirmajā ugunslīnijā, šaujot guļus, bet stāvus trāpīja visos mērķos. 

Līdz šim labākais rezultāts pasaules čempionātos Bendikai bija pērn sprintā iegūta 17.vieta. 

Vēl divas Latvijas biatlonistes Jūlija Matvijenko un debitante Sanita Buliņa ieguva attiecīgi 88. un 98. vietu 101 dalībnieces konkurencē. Matvijenko mēroja divus soda apļus, turpretim 18 gadus vecā Buliņa netrāpīja trijos mērķos.

Sprintā vīriešiem pasaules čempionāta medaļnieki kļūs zināmi sestdien, savukārt svētdien risināsies sacensības iedzīšanā vīriešiem un sievietēm. Čempionāts turpināsies līdz 23. februārim, vēl nosakot laureātus individuālajā un masu starta distancē, kā arī vīriešu, sieviešu un jauktajā pāru stafetē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Biatlons
Sports
Jaunākie
Interesanti