Pasaules čempionāts biatlonā. 10 km iedzīšana sievietēm

Biatlons

Andreja Rastargujeva 3. šausana

Pasaules čempionāts biatlonā. 15 km sievietēm

Biatloniste Bendika pasaules čempionātu turpina stabili - 25. vieta individuālajā distancē

Latvijas sieviešu biatlona līdere Baiba Bendika otrdien pasaules čempionātā Itālijā ieguva 25.vietu 15 kilometru individuālajā distancē. Četras kļūdas šaušanā liedza Baibai pacīnīties par vietu labāko desmitniekā, tomēr tāpat kā iepriekšējās sacensībās Antholcā viņa arī individuālajā distancē sasniedza karjerā pārliecinoši labāko rezultātu pasaules čempionātos.

(papildināts sacensību noslēgumā)
Otro zelta medaļu pasaules čempionātā pēc iepriekš gūtā panākuma iedzīšanā izcīnīja mājiniece Doroteja Vīrere ar finišu pēc 43 minūtēm un 7,7 sekundēm, neraugoties uz divām kļūdām šaušanā. Sudraba medaļu nodrošināja vāciete Vanesa Hinca, kura uzvarētājai zaudēja 2,2 sekundes, bet par bronzas laureāti kļuva Norvēģijas biatloniste Marte Olsbu Roiselanna 15,8 sekundes aiz čempiones. Hinca nesašāva vienu mērķi, turpretim Roiselannas rezultātu pasliktināja divas soda minūtes.

Savu labāko rezultātu pasaules meistarsacīkstēs sasniedza arī 76.vietu ieguvusī Jūlija Matvijenko, savukārt trešā Latvijas izlases dalībniece debitante Ieva Pūce finišēja 93. pozīcijā 100 dalībnieču konkurencē. Matvijenko distancē bija viena kļūda šaušanā, Pūcei - sešas kļūmes.

Bendika startē karjerā septītajā pasaules čempionātā, tomēr individuālajā distancē viņai līdz šim labākais rezultāts bija pērn nopelnītā 52.vieta. Baibu no Vīreres šķīra trīs minūtes un 17,7 sekundes.

Šaušanā Baiba līdz distances pusceļam iekrāja trīs soda minūtes, pirmajā šautuvē netrāpot vienā mērķī, bet otrajā ugunslīnijā - divos. Vēl viens mērķis palika neskarts trešajā šautuvē, līdz pēdējā šaušanā precizitāte bija simtprocentīga. Četras soda minūtes Bendikai gan neatstāja izredzes uz augstākajām vietām.

Čempionātu Bendikai sāka ļoti veiksmīgi, jo iepriekš sprintā viņa ieguva 12.vietu, bet iedzīšanā pakāpās uz devīto pozīciju.

Līdz čempionāta noslēgumam 23. februārī vīrieši individuālajā distancē startēs trešdien, bet vēlāk nedēļas gaitā būs sacensības masu starta distancēs, kā arī vīriešu, sieviešu un jauktajā pāru stafetē.