Biatloniste Bendika pakāpjas uz 20.vietu iedzīšanā, Rastorgujevu pieviļ pēdējā šaušana

Biatloniste Baiba Bendika sestdien Pokļukā, Slovēnijā, ar labu šaušanu pakāpās uz 20.vietu Pasaules kausa posmā iedzīšanas distancē, savukārt vīriešiem Andrejs Rastorgujevs cerības uz vietu TOP20 zaudēja pēdējā šautuvē un ierindojās 35.vietā.

(Precizēts Rastorgujeva rezultāts - 35.vieta)
Bendika sašāva 19 no 20 mērķiem un 10 kilometru iedzīšanas distancē pakāpās 17 pozīcijas augstāk.

Uzvarēja no pirmās pozīcijas startējusī zviedriete Elvira Ēberga, kura finišu sasniedza pēc 29 minūtēm un 41,6 sekundēm. Itāliete Doroteja Vīrere atpalika 17,6 sekundes un bija otrā, bet Pasaules kausa kopvērtējuma līdere Francijas biatloniste Žilī Simona noslēdza laureātu trijnieku 22,4 sekundes aiz uzvarētājas. Vīrere mēroja vienu soda apli, savukārt Simonai šaušanā palika divi neskarti mērķi.

Bendika startēja ar 37. numuru, trasē dodoties minūti un 46 sekundes aiz līderes Ēbergas. Pirmajā ugunslīnijā guļus Baiba sašāva visus mērķus un pakāpās uz dalītu 30. pozīciju. Nākamajā šaušanā guļus Bendika atstāja vienu neskartu mērķi, tomēr pēc noslēpota soda apļa tika vēl augstāk uz 28.vietu. Trešajā šautuvē, pirmoreiz šaujot stāvus, Baiba aizvēra visus mērķus un trasē atgriezās 26. pozīcijā. Arī pēdējā šaušanā stāvus Bendika nekļūdījās ne reizi un tobrīd noslēdza otro desmitu.

Finišā Baibu no uzvarētājas šķīra divas minūtes un 20,0 sekundes.

Vīriešiem 12,5 kilometru iedzīšanas distancē Rastorgujevs iekrāja sešus soda apļus, tostarp četras reizes šaušanā viņš kļūdījās pēdējā ugunslīnijā.

Otrs Latvijas pārstāvis Aleksandrs Patrijuks, kurš debijā iedzīšanā startēja pēdējais, tika apsteigts par apli un līdz finišam netika.

Vēl vienu pārliecinošu uzvaru izcīnīja no pirmās pozīcijas startējušais norvēģis Juhaness Tinjess Bē, kam divi mēroti soda apļi neliedza finišēt pēc 31 minūtes un 43,2 sekundēm. Francūzis Kventēns Fijons-Maijē finišēja otrais minūti un 4,9 sekundes aiz uzvarētāja, savukārt vietu uz pjedestāla zemākā pakāpiena nopelnīja uzvarētāja brālis Tarjei Bē, zaudējot pirmās vietas ieguvējam minūti un 6,6 sekundes.

Johaness Tinjess Bē slēpoja divus soda apļus, savukārt Fijons-Maijē un Tarjei Bē atstāja pa vienam nesašautam mērķim.

Pirmā šaušana ar Andreja Rastorgujeva dalību

Rastorgujevs startēja 20. pozīcijā minūti un 52 sekundes aiz līdera Bē. Pirmajā šautuvē garām mērķim lidoja pirmā lode, bet tas neliedza Andrejam pakāpties uz 19.vietu.

Otrā šaušana ar Andreja Rastorgujeva dalību

Otrajā ugunslīnijā Rastorgujevs šāva nekļūdīgi un trasē atgriezās 17. pozīcijā.

Trešā šaušana ar Andreja Rastorgujeva dalību

Pēc šaušanas stāvus trešajā ugunslīnijā Andrejs mēroja vienu soda apli un sacīkstes turpināja 20.vietā. Taču pēc neveiksmīgās pēdējās šaušanas Latvijas izlases līderis atkrita uz 36.vietu.

Sezonas ceturtā posma turpinājumā svētdien vēl risināsies jauktās stafetes, kur ir pieteiktas arī Latvijas komandas.