Sporta studija

Latvijas šorttreka aizvadītajā 25. sezona raisa cerības

Sporta studija

Sporta studija

Biatloniste Bendika pēc pusgada prombūtnes izbauda mājas sajūtu

Biatloniste Bendika: Olimpiskais starts Pekinā slēpošanā ir vairāk teorētisks plāns

Eiropas čempione biatlonā Baiba Bendika ceļo kopā ar vairākiem talismaniem, kas dodas sportistei līdzi uz visām sacensībām. Vai nākamajā olimpiskajā sezonā viņi Pekinā pavadīs Baibu uz sacīkstēm gan biatlonā, gan distanču slēpošanā, vēl nav zināms, jo no vairākiem apstākļiem būs atkarīgs, vai Baiba startēs abos sporta veidos. 

Bendika sarunā Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" pasmējās, ka viņas talismanu saime ir gana kupla, lai vienmēr būtu, ar ko apspriesties visos jautājumos. 

Aizvadītajā sezonā starts pasaules čempionāta slēpošanā Bendikai vairāk bija citas noskaņas izbaudīšanai, lai varētu sajust savu vietu labāko slēpotāju vidū. Ja olimpisko sacensību grafiks ļaus un 30 kilometru slēpošanas distance būs pēc biatlona, Baiba varētu startēt abos sporta veidos, tiesa, distanču slēpošanai viņai vēl būtu jākvalificējas.

"Pagaidām tā noteikti nav prioritāte un tas vairāk ir teorētiskais plāns," divu sporta veidu iespējamo savietošanu Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs raksturoja Bendika. 

Bendika uzsvēra, ka distanču slēpošanu no biatlona atšķir ne tikai došanās trasē bez šautenes, jo ir arī atšķirības kustībās.

Pēc pusgadu ilgušas prombūtnes Baiba izbauda mājas sajūtu, lai arī vēl uzturas pašizolācijā. Aizvadīto sezonu viņa uzskata par sarežģītu ne tikai pašas izslimotā Covid-19 dēļ, bet arī tādēļ, ka bija jāatrod alternatīva pieeja dažādām lietām gan ceļošanā, gan treniņos. Slimošanu pirms paša sezonas sākuma Baiba uzskata par nosacītu plusu, jo turpmāk varēja nesatraukties par testu rezultātiem. 

Izcīnītā uzvara Eiropas čempionātā Bendiku gandarī ne tikai nodrošinātā finansējuma dēļ, bet arī kā vērtīga pieredze. Turklāt viņa nešaubās, ka sasniegtais rezultāts būtu augstvērtīgs arī pasaules čempionātā, tādēļ nav būtiski, ka Eiropas čempionāts nepulcē spēcīgāko biatlona valstu līderes.

"Nav tā, ka ar pusslodzi var vinnēt Eiropas čempionātā. Tāpat jāparāda labākais sniegums, lai uzvarētu," teica Bendika. "Tā bija mana diena, beidzot izdevās parādīt maksimumu gan šaušanā, gan slēpojumā."

Bendika uzskata, ka vietu Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sastāvā vajadzētu piešķirt arī par viņas TOP 10 vietu pasaules čempionātā masu starta distancē. Baiba nešaubās, ka 9. vieta pasaules čempionātā bija ne mazāk svarīgs panākums par uzvaru Eiropas čempionātā. Pasaules čempionātā forma bijusi vēl labāka un diena masu starta distancē izvērtās gandrīz perfekta līdz pēdējai šautuvei, kur cerības uz medaļu izgaisa. Taču Baiba nešaubās, ka tā būs lieliska pieredze nākotnei.

Baibu līdz augstiem rezultātiem ir aizvedis milzīgs ieguldītais darbs, un viņa ir mācījusies no pašas pieļautajām kļūdām. Sportiste atzīst, ka būtu varējusi karjeras pirmsākumos trenēties vēl intensīvāk, un nepietiekams darba apjoms var kļūt par šķērsli labu rezultātu sasniegšanai. 

Bendika no sevis sagaida augstāku precizitāti šaušanā stāvus, kas īpaši sezonas sākumā bijusi katastrofāla. Pietrūka arī laika, lai atrastu pareizos šautenes regulējumus, turklāt pēc iepriekšējās sezonas šķita, ka ar šaušanu stāvus nevar būt nekādu problēmu. 

Jau uzreiz pēc sezonas noslēguma atgriežoties mājās, Bendikas treneris Ilmārs Bricis gatavoja dažādas šautenes detaļas, ko nepieciešams pārtaisīt, kā arī meistars Krievijā sācis Baibai veidot jaunu un uzlabotu laidi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt