Biatloniste Bendika: Finanšu situācija satrauc, liek domāt par nākotni

Latvijas spēcīgākā dāmu biatloniste Baiba Bendika sporta rezultātu kāpumam pakārto visu dzīvi, taču finansiāli situācija, viņasprāt, ir kļuvusi kritiska un sponsorus atrast kļuvis arvien grūtāk. Sportiste ir neziņā, vai varēs jaunajā sezonā pilnvērtīgi startēt, kā arī neslēpj, ka vēl viens risinājums varētu būt pārcelšanās uz citas valsts izlasi, lai kā viņa to nevēlētos.

Bendika intervijā Latvijas Radio atklāja, ka mēnesi pirms Pasaules kausa sezonas nav droši zināms, vai un kāds būs finansējums, turklāt nepatīkamā situācija ir aktuāla simtprocentīgi visiem sportistiem un treneriem. Ja sports ir galvenā prioritāte, bet ar to nav iespējams izdzīvot, ir jādomā par nākotnes iespējām, atzina biatloniste. 

Biatlonā gatavošanos sezonai sarežģī finanšu trūkumsInita Kresa-Katkovska

"Šobrīd situācija ir ļoti kritiska; biatlons nav sporta veids, kur par augstiem rezultātiem var cīnīties vienatnē, jo nepieciešams gan treneru, gan servisa komandas ieguldījums," uzsvēra Bendika. 

Par racionālu risinājumu Bendika uzskatītu startēšanu citas valsts komandā. Viņa piebilda, ka mūsdienu sportā pilsonības mainīšana nav nekas īpašs un reizēm pat nav iespējams pat izsekot, kuru valsti sportists kurā brīdī pārstāv. Bendikai tas gan nebūtu patīkams solis, jo kā patriote viņa gribētu vienmēr pārstāvēt Latviju. 

Bendikas treneris Ilmārs Bricis jau iepriekš stāstīja, ka, iespējams, jāapsver iespēja nākotnē pārstāvēt kādu citu valsti, kur attieksme pret sportu ir draudzīgāka. "Ja valsts nostājas pozā, sakot, ka ir citas prioritātes un jāsponsorē partijas, [tad jādomā] ko darīt," Latvijas Radio teica Bricis. Viņš gan atzīst, ka kārtība sporta sponsorēšanā bija jāievieš, taču risinājuma meklējumos ir krists citā galējībā, jo pašlaik neviens uzrunātais negrib kļūt par sponsoru, lai neiedzīvotos pilnā uzņēmuma auditā.

Par galveno iemeslu būtiskam finanšu iztrūkumam uzskata ziedojuma apjoma kritumu iepriekšējos divos gados, ko veicinājusi pretrunīgi vērtētā nodokļu reforma, samazinot uzņēmumu motivāciju atvēlēt finanses sportam un citām sabiedriskā labuma nozarēm. 

Latvijas Biatlona federācijas (LBF) viceprezidents Gundars Upenieks uzskata, ka politiskajās partijās nav cilvēku, kas virzītu augstu sasniegumu sporta idejas. Pēc Upenieka domām, finanšu risinājums varētu būt daļas akcīzes vai loterijas ienākumu novirzīšana sportam. 

LBF vadība gan ir pārliecināta, ka pilnvērtīgiem startiem sezonā nepieciešamos līdzekļus Izglītības un zinātnes ministrijā atradīs. Optimismu par nākotni nav zaudējis arī Latvijas biatlona izlases galvenais treneris Māris Čakars, jo viņš saskata, ka sportistu acīs optimisms nav zudis.

Jau vēstīts, ka LBF finanšu jautājumus apsprieda otrdien organizācijas ārkārtas kopsapulcē, kur žurnālistiem neļāva piedalīties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Biatlons
Sports
Jaunākie
Interesanti