Biatloniste Bendika ar trim kļūdām šaušanā finišē trešajā desmitā sprintā pasaules čempionātā

Latvijas sieviešu biatlona izlases līdere Baiba Bendika sestdien Slovēnijā izcīnīja 26.vietu pasaules čempionātā 7,5 kilometru sprintā, kur pieļāva trīs kļūdas šaušanā.

Pasaules čempiones titulu izcīnīja nekļūdīgi šāvusī norvēģiete Tirila Ekhofa, finišējot pēc 21 minūtes un 18,7 sekundēm un nodrošinot Pokļukā jau otro zelta medaļu. Ekhofa iepriekš Norvēģijas komandas sastāvā palika nepārspēta arī jauktajā stafetē.

Sudraba godalgu izcīnīja francūziete Anaisa Ševaljē-Bušē, kura slēpoja vienu soda apli un uzvarētājai zaudēja 12,0 sekundes. Bronzu nopelnīja bez kļūdām šāvusī Baltkrievijas biatloniste Hanna Sola 14,4 sekundes aiz čempiones.

Baiba Bendika distances startā

Bendika pirmajā ugunslīnijā, šaujot guļus, netrāpīja vienā mērķī, savukārt turpinājumā, šaujot stāvus, nopelnīja vēl divus soda apļus. No uzvarētājas Baibu šķīra minūte un 38,3 sekundes.

Baibas Bendikas otrā šaušana

Pārējās divas Latvijas biatlonistes Sanita Buliņa un Annija Keita Sabule netika TOP 60 un nekvalificējās startam iedzīšanā. Buliņa ar sešām kļūdām šaušanā ieņēma 92.vietu, bet Sabule mēroja piecus soda apļus un debijā pasaules čempionātā rezultātu tabulā noslēdza 99 dalībnieču sarakstu.

Jau vēstīts, ka sprintā vīriešiem piektdien 15.vietu ieguva Latvijas vīriešu izlases līderis Andrejs Rastorgujevs

Pasaules čempionāts Pokļukā ilgs līdz 21. februārim. Čempionāta pirmajā nedēļas nogalē svētdien medaļniekus noteiks iedzīšanā gan vīriešiem, gan sievietēm.