Biatloniste Bendika apsteidz astoņas sāncenses pasaules čempionāta distancē

Latvijas biatloniste Baiba Bendika trešdien Kontiolahti, Somijā, ieņēma 92.vietu un apsteidza astoņas finišu sasniegušas konkurentes pasaules čempionātā 15 kilometru individuālajā distancē, liecina rīkotāju informācija. Uzvarēja Krievijas sportiste Jekaterina Jurlova.

Zelta medaļu Jurlova nodrošināja ar nekļūdīgu šaušanu un finišu pēc 41 minūtes un 32,2 sekundēm, kļūstot par pasaules čempionātos pirmo uzvarējušo krievieti kopš 2009.gada.

Vienu soda minūti par kļūmi pēdējā ugunslīnijā saņēmusī čehiete Gabriela Soukalova atpalika 23,2 sekundes un nopelnīja sudraba medaļu, bet ar bronzu Somijas biatlona fanus iepriecināja Kaisa Mekereinena, kura Soukalovai gan zaudēja tikai 1,2 sekundes, taču par 0,4 sekundēm apsteidza Doroteju Vīreri no Itālijas.

Bendika par sešām kļūdām četrās šautuvēs nopelnīja sešas soda minūtes un finišā no uzvarētājas atpalika vairāk nekā 10 minūtes (+10:04,5). Iepriekš sacensībās sprintā Bendika ierindojās 83.vietā un līdz ar to nekvalificējās startam iedzīšanas distancē.

Pasaules čempionāts Ziemeļkarēlijā turpināsies līdz svētdienai. Vīrieši 20 kilometru individuālajā distancē sacentīsies ceturtdien, kad starts paredzēts arī Latvijas komandas līderim Andrejam Rastorgujevam.