Biatloniste Bendika 51.vietā iedzīšanā; vēlreiz uzvar Dālmeijere

Vienīgā Latvijas pārstāve iedzīšanas sacensībās Baiba Bendika sestdien Slovēnijā atkāpās uz 51.vietu Pasaules kausa posmā 10 kilometru iedzīšanas distancē, kas viņai liedza nopelnīt punktus sezonas kopvērtējumā. Uzvarēja Vācijas biatloniste Laura Dālmeijere, atkārtojot dienu iepriekš gūto panākumu.

Dālmeijerei divi soda apļi neliedza finišēt pēc 25 minūtēm un 29,7 sekundēm, kas uzvarētājai un Pasaules kausa sezonas līderei nodrošināja 16,8  sekunžu pārsvaru pār otrās vietas ieguvēju somieti Kaisu Mekereinenu. Trešā mērķa līniju šķērsoja čehiete Eva Puškarčikova 18,7 sekundes aiz uzvarētājas.

Bendika četrās šautuvēs nopelnīja trīs soda apļus. Pirmajā ugunslīnijā viņa sašāva visus mērķus un pakāpās uz 40.vietu, taču otrajā šautuvē palika viens neskarts mērķis, vēl divi soda apļi tika mēroti pēc trešās šaušanas un Latvijas sportiste atkrita uz 52.vietu. Simtprocentīga precizitāte pēdējā šautuvē palīdzēja Bendikai pakāpties nedaudz augstāk.

Dienu iepriekš sprintā Bendika ieguva 45.vietu un iedzīšanā trasē devās minūti un 50 sekundes aiz līderes Dālmeijeres. Finišā latviete no uzvarētājas atpalika četras minūtes un 15,2 sekundes.

Iepriekš sestdien 12,5 kilometru iedzīšanas distancē vīriešiem uzvarēja bez kļūdām šāvušais francūzis Martēns Furkads, kurš dienu iepriekš bija ātrākais arī sprintā.

Jau vēstīts, ka vīriešu konkurencē Latvijas biatlonisti iedzīšanas sacensībām nekvalificējās, jo sprintā neiekļuva 60 labāko vidū. Andrejs Rastorgujevs piektdien palika 70.vietā, vēl četras pozīcijas zemāk bija veterāns Ilmārs Bricis, bet Roberts Slotiņš palika pēdējais 104. pozīcijā.

Sezonas otrā posma izskaņā svētdien Pokļukā būs stafetes vīriešiem un sievietēm.