Biatlona sezonas noslēgumā dubultuzvaru svin Norvēģija; masu starta kopvērtējumā uzvar Bakens

Svētdien Holmenkollenā, Norvēģijā, noslēdzās šīs sezonas pēdējais Pasaules kausa posms biatlonā. Uzvaru 15 kilometru vīriešu masu startā svinēja norvēģis Sīverts Bakens. Otro vietu izcīnīja Sturla Holms Legreids, kurš pakāpās uz otro vietu Pasaules kausa kopvērtējumā.

Sīverts Bakens ar savas karjeras pirmo uzvaru, masu starta kopvērtējumā apsteidza francūzi Kantēnu Fijonu-Maijē un uzvarēja mazo kristāla globusu. Fijons-Maijē šaušanā kļūdījās trīs reizes un finišēja 7. vietā.

Bakens 15 kilometrus garo distanci veica 38 minūtēs un 31,2 sekundēs, šaušanā nekļūdoties nevienu reizi. Otrais finišēja cits mājnieku biatlonists - Sturla Holms Legreids, kurš līderim zaudēja tikai 0,5 sekundes. Legreids šaušanā pieļāva divas kļūdas.

Legreids ceļā uz finišu apsteidza Bakenu, taču Bakens pēdējās taisnes sprintā atguva vadību un izcīnīja savu pirmo uzvaru.

Trešo vietu izcīnīja francūzis Emiljēns Žaklēns, kurš šaušanā kļūdījās divas reizes un no līdera atpalika par 13,4 sekundēm.

Distancē kopumā startēja 30 biatlonisti.

Sezonas pēdējā posmā nepiedalījās Krievijas un Baltkrievijas sportisti – Starptautiskā Biatlona savienība (IBU) viņu pārstāvētās nacionālās federācijas diskvalificēja uz nenoteiktu laiku par IBU statūtu humanitārajam garam neatbilstošu rīcību.