Biatlonā masu startā dubultuzvara Slovākijas dāmām; vīriem triumfē norvēģis Bē

Čehijā, Nove Mesto turpinās Pasaules kausa izcīņa biatlonā. Svētdien dienas kārtībā bija cīņa par uzvaru 15 kilometru distancē ar kopējo startu vīriešiem, bet posms noslēdzas ar 12,5 km distanci ar kopēju startu dāmām.

Masu startā dāmu konkurencē pārliecinoši uzvarēja Slovākiju pārstāvošā un Tjumeņā dzimusī Anastasija Kuzmina, kura finišēja 35 minūtēs un 34,4 sekundēs, pieļaujot divas kļūdas šaušanā. Otrajā vietā ierindojās arīdzan slovākiete Paulīna Fialkova, kura finiša taisnē apsteidza itālieti Doroteju Vīveri un frncūzieti Anaisu Ševaljē, kura ierindojās trešajā vietā. Vīvere finišu sasniedza kā ceturtā.

Līderes finiša taisnē

Pasaules kausa kopvērtējumā līderpozīcijās ir Vīvere ar 381 punktu, Fialkova ar 345 punktiem ir otrā, bet trešā ar 276 punktiem ir itāliete Lisa Vitoci. Baiba Bendika ar 69 punktiem ir 37.pozīcijā.

Vīriešu konkurencē pārliecinoši šajās sacensībās uzvarēja norvēģis Juhaness Tingnēss Bē, kurš finišeja 27 minūtēs un 25,2 sekundēs, nepieļaujot kļūdas ugunslīnijās.

Norvēģis J.T. Bē uzvar arī masu startā

Otrajā vietā pārsteidzoši ierindojās francūzis Fions Maijē, kurš no līdera atplika 46,5 sekundes un šautuvēs pieļāva divas kļūdas. Iespēju būt uz goda pjesdestāla trešā pakāpiena izcīnīja Krievijas biatlonists Jevgēņijs Garaničevs, kurš ugunslīnijās bija pārleicinošs, taču no Bē atpalika 54,1 sekundi.

Latvijas biatlonisti nekvalificējās šīm sacensībām, turklāt Andrejs Rastorgujevs veselības problēmu dēļ izlaiž posmu Nove Mesto.

Bē ir pārliecinošs kopvērtējuma līderis ar 428 punktiem, aiz viņa seko krievs Aleksandrs Loginovs ar 312 punktiem, bet trešo pozīciju dala ar 266 punktiem ir austrietis Simons Eders un francūzis Simons Destjē. Rastorgujevs ar 39 punktiem ir 44. pozīcijā.