Biatlons

Andrejs Rastorgujevs otrajā šaušanā

Pasaules čempionāts biatlonā

Bendikas cerības uz augstu vietu 15 km distancē laupa kļūdas pēdējā šautuvē

Pasaules čempionāts biatlonā Zviedrijā, Estersundā otrdien turpinājās ar 15 kilometru distanci sievietēm, kurā par  čempioni kronēja Zviedrijas sportisti Hannu Ēbergu, liecina organizatoru informācija. Latvijas biatlonistes Baibas Bendikas izredzes uz augstu vietu laupīja kļūdas pēdējā ugunslīnijā.

Ēberga nepieļāva nevienu kļūdu ugunslīnijās un finišēja 43 minūtēs un 10,4 sekundēs. Otro vietu izcīnīja Liza Vitoci no Itālijas, kura arīdzan šāva bez kļūdām un finišēja 23,6 sekundes vēlāk, nekā čempione. Savukārt bronzas medaļa šoreiz Žistīne Brezā no Francijas - viņa pieļāva vienu kūdu ugunslīnijā un finišēja 32,5 sekundes lēnāk par Ēbergu.

Baiba Bendika ugunslīnijās pieļāva četras kļūdas un no līderes atpalika piecas minūtes un 36,1 sekundi, kas viņu ierindoja 52. vietā.

Bendika pārliecinoši iesāka savu dalību šajā distancē. Pirmajā šautuvē viņa sašāva piecus no pieciem mērķiem.

Bendika pirmajā ugunslīnijā

Otrā ugunslīnija padevās mazliet sliktāk, un nopelnīta viena soda minūte.

Bendika nopelna soda minūti otrajā ugunslīnijā

Trešā ugunslīnija bija perfekta – Baiba bija ļoti ātra un precīza, kas ļāva cerēt par augstu vietu.

Bendika ātra un precīza trešajā ugunslīnijā

Taču ceturtā ugunslīnija visu sabojāja - tur viņa nopelnīja trīs soda minūtes, kas laupīja cerības uz augstu vietu.

Jau vēstīts, ka Bendika svētdien 10 km iedzīšanas distancē finišēja 23. vietā, bet piektdien 7,5 km sprintā ierindojās augstajā 17. vietā, kas bija viņas labākais sasniegums pasaules čempionātos.

Ar jauniem sasniegumiem šajā pasaules čempionātā pārsteidza arī Andrejs Rastorgujevs, kurš svētdien 12,5 km iedzīšanas distancē izcīnīja augsto sesto vietu, bet sestdien sprintā ierindojās 14. pozīcijā.

Pasaules čempionāts vēl turpināsies visu nākamo nedēļu līdz 17.martam.