Bendikai sprintā mazliet pietrūkst, lai kvalificētos Pasaules kausa posma iedzīšanas sacensībām

Latvijas vadošajai biatlonistei Baibai Bendikai piektdien Čehijas pilsētā Nove Mesto notiekošā Pasaules kausa trešajā posmā 7,5 kilometru sprinta distancē nedaudz pietrūka, lai kvalificētos iedzīšanas sacensībām.

Latvijas biatloniste, pieļaujot divas kļūdas šaušanā, sacensības noslēdza 65.vietā, no labākajām 60 dalībniecēm, kuras sestdien startēs iedzīšanā, atpaliekot vien par 3,2 sekundēm.

Par sacensību uzvarētāju negaidīti kļuva Tatjana Akimova no Krievijas, kura, šaujot bez kļūdām, finišu sasniedza 21 minūtē un 58,9 sekundēs.

Savukārt Bendika, kura abus soda apļus nopelnīja pirmajā šaušanā guļus pozīcijā, uzvarētājai zaudēja divas minūtes un vienu sekundi.

Ļoti sīvajās sacensībās Akimova par 4,3 sekundēm pārspēja francūzieti Anaisu Ševaljē, bet vēl 0,8 sekundes lēnāka bija amerikāniete Sjūzana Danklija.

Uz goda pjedestāla tikušās sportistes šāva bez kļūdām, bet ceturtā palika šīs sezonas Pasaules kausa kopvērtējuma līdere Laura Dālmeiere no Vācijas, kura mēroja divus soda apļus, finišā uzvarētājai zaudējot 16,5 sekundes.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka ceturtdien desmit kilometru sprinta sacensības aizvadīja kungi, kur sestais bija Andrejs Rastorgujevs, atkārtojot savu šīs sezonas labāko sniegumu. Tikmēr pieredzējušais Ilmārs Bricis ierindojās vien 87.vietā, kamēr Roberts Slotiņš bija pēdējais no 101 startējušā biatlonista.

Sestdien šis Pasaules kausa posms turpināsies ar iedzīšanas sacensībām, bet svētdien paredzētas sacensības ar masu startu.

Sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā Bendika ieņēma 36.vietu 15 kilometru distancē, kurā pirmo reizi tika pie kopvērtējuma punktiem. Savukārt pēc tam sprintā un iedzīšanā viņa bija attiecīgi 58. un 53.vietā. Savukārt otrajā posmā Slovēnijā latviete sprintā bija 45.pozīcijā, kamēr iedzīšanā - 51.vietā.

Latvijas dāmu izlases līdere Bendika pagājušajā sezonā tika pie pirmajiem Pasaules kausa punktiem karjerā un sezonu noslēdza kopvērtējuma 49.vietā. Latvijas sportiste Kanādā pārsteidza biatlona sabiedrību, izcīnot augsto piekto vietu sprinta sacensībās, kas ir labākais rezultāts Latvijas dāmu biatlona vēsturē. Līdz tam viņa nekad Pasaules kausa posmos nebija pat iekļuvusi pirmajā četrdesmitniekā. Arī pēc tam Latvijas sportiste spēja parādīt atzīstamus rezultātus, jo nākamajā posmā ASV viņa sprintā izcīnīja 15.vietu, bet iedzīšanā pakāpās divas pozīcijas augstāk.

Pēc šī posma Pasaules kausa sezona turpināsies janvāra sākumā ar sacensībām Oberhofā, Vācijā.

Pasaules kausa sezonā šogad notiks deviņi posmi. Savukārt pasaules čempionāts gaidāms nākamā gada februārī Hohfilcenē, Austrijā.