Bendika un Rastorgujevs otrajā un trešajā desmitā pasaules čempionātā vasaras biatlonā

Latvijas biatloniste Baiba Bendika sestdien Čehijā izcīnīja 13.vietu pasaules čempionāta vasaras biatlonā 7,5 kilometru sprinta distancē, kamēr vīriem desmit kilometros Andrejs Rastorgujevs ieņēma 21.pozīciju.

Par čempioni kļuva Slovākijas biatloniste Paulīne Fialkova, kura ugunslīnijā pieļāva vienu kļūdu un finišēja pēc 21 minūtes un 50,9 sekundēm.

Sudraba medaļu izcīnīja poliete Monika Hojniša, kura nesašāva divus mērķus un uzvarētājai zaudēja 7,2 sekundes. Tikmēr pie bronzas tika viena no retajām biatlonistēm, kura šāva nevainojumi - Kazahstānas pārstāve Gaļina Višņevskaja Fialkovai zaudēja 23,2 sekundes.

Bendika ar divām kļūdām šaušanā no čempiones atpalika vienu minūti un 14,4 sekundes, kas latvietei deva 13.vietu.

Sprintā piedalījās 44 biatlonistes.

Tikmēr vīriem visu goda pjedestālu aizņēma čehi. Par čempionu kļuva Mihals Krčmāržs, šaujot nekļūdīgi un finišējot pēc 24 minūtēm un 14,2 sekundēm, bet nieka 0,3 sekundes viņam zaudēja arī perfekti šāvušais Ondržejs Moravecs.

Savukārt viena kļūda šaušanā un bronzas medaļa tika Tomāšam Krupčīkam, kurš Krčmāržam zaudēja 20,3 sekundes.

Rastorgujevs ugunslīnijā kļūdījās trīs reizes, čempionam zaudējot vienu minūti un 31,1 sekundi, kas deva 21.pozīciju. Roberts Slotiņš ar pieciem nesašautiem mērķiem uzvarētājam zaudēja vairāk nekā četras minūtes un ieņēma 52.vietu 65 biatlonistu konkurencē.

Kā vēstīts, no Latvijas junioriem sprintā vislabāk nostartēja Ieva Pūce un Edgars Mise, kuri izcīnīja attiecīgi 11. un 17.vietu. Latvijas četrotne ar Pūci, Misi, Sanitu Buliņu un Ņikitu Osipovu sastāvā piektdien piedalījās jauktajā stafetē, kur ieņēma desmito vietu 11 komandu konkurencē.

Pasaules čempionāts vasaras biatlonā noslēgsies svētdien ar iedzīšanas sacensībām.