Bendika šauj precīzi, tomēr solis trasē liek samierināties ar vietu trešajā desmitā

Latvijas vadošā biatloniste Baiba Bendika startē piektdien Pasaules kausa izcīņas posma sprinta sacensībās Novo Mesto izcīnīja vietu trešajā desmitā, esot precīza abās ugunslīnijās.

Pirmajā ugunslīnijā latviete bija nekļūdīga, daudz neatpaliekot no līderēm. Arī otrajā piegājienā viņai izdevās aizvērt visus mērķus, kas ļāva cerēt uz augstsvērtīgu vietu finišā, tomēr solis distancē liedzā cīnīties par vietu labāko desmitniekā.

Sacensībās uzvarēja norvēģiete Marte Olsbu Roiselanda, kas šāva nekļūdīgi. Tikmēr otrā palika vāciete Laura Dālmeiere, kas pieļāva vienu kļūdu, no uzvarētājs atpaliekot vien 4,5 sekundes. Šis Dālmeierei bija pirmais starts šosezon.

Bendika no uzvarētājas atpalika vienu minūti un 6,7 sekundes.

Biatlonistēm kopumā bija jāveic 7,5 kilometru gara distance ar divām ugunslīnijām.

Sestdien sportistes sacentīsies iedzīšanas disciplīnā, bet svētdien būs distance ar kopēju startu.

Bendika kopvērtējumā iekrājusi 53 punktus un ir 34. vietā. Līdere ar 252 punktiem ir Doroteja Vīrere no Itālijas, bet viņai uz papēžiem ar 245 punktiem min somiete Kaisa Mekereinena.

Jau ziņots, ka ceturtdien vīriešu sprinta sacensībās slimības dēļ nestartēja Andrejs Rastorgujevs, bet pārējie latvieši uzrādīja pieticīgus rezultātus.