Biatlons

Intervija ar biatlona treneri Māri Čakaru

Pasaules čempionāts biatlonā

Bendika pasaules čempionātu noslēdz 18. vietā 12,5 km distancē ar masu startu

Pasaules čempionāts biatlonā, kas risinās Itālijā, Antholcā, svētdien turpinājās ar sieviešu sacensībām 12,5 kilometru distancē ar kopēju startu, kurā Baiba Bendika izcīnīja 18. vietu.

Par sacensību uzvarētāju kļuva norvēģiete Marte Olsbu Reiselande, kura šautuvē pieļāva divas kļūdas, bet finišēja 39 minūtēs un 14 sekundēs. Otrajā vietā, 20,7 sekundes atpaliekot no norvēģietes, finišēja itāliete Doroteja Vīrere, kurai šautuvēs bija trīs kļūdas. Bet trešajā vietā ierindojās zviedriete Hanna Ēberga, kurai arī ugunslīnijās bija trīs kļūdas.

Baibai pirmā šautuve nebija tik veiksmīga, nopelnīts viens soda aplis. Taču arī sacensību līderes pieļāva kļūdas. Trasē Bendika atgriezās, esot 19. pozīcijā, bet turpmāk trasē noslīdēja par divām pozīcijām.

Otrajā ugunslīnijā Baibai divas kļūdas, kas liedza cerības par iekļūšanu līderu grupā. Trasē Bendika atgriezās 26. pozīcijā.

Arī trešajā šautuvē Bendikai viena kļūda, un pēc soda apļa Baiba atgriezās trasē, esot 23. pozīcijā. Arī pēdējā ugunslīnijā Baibai viena kļūda, līdz ar to viņa trasē atgriezās kā 20. Ātrais slēpojums ļāva Baiba pakāpties līdz 18. vietai. No līderes Baiba atpalika divas minūtes un 10,9 sekundes.

Līdz ar to Bendikai karjeras rekords. Pērn Baiba šo distanci pasaules čempionātā veica kā 27. labākā.

Baibai šis čempionāts ir ļoti veiksmīgs. 14. februārī viņa izcīnīja 12. vietu 7,5 kilometru sprintā, bet 16. februārī viņa iekļuva TOP 10, finišējot 9. vietā 10 km iedzīšanas distancē. Šis bija augstākais Bendikas sasniegums pasaules čempionātos. Labs starts Baibai padevās arī trešajā disciplīnā - individuālajā distancē viņa otrdien izcīnīja 25.vietu un nodrošināja dalību sacensībās ar kopēju startu.

Pasaules čempionātā notiek cīņa arī par punktiem Pasaules kausā, kur kopvērtējuma līdere ar 715 punktiem ir VĪrere, otro vietu ar 613 punktiem ieņem Ēberga, bet trešā ar 607 punktiem ir norvēģiete Tirila Ekhofa. Bendika ar 189 punktiem ir 32. pozīcijā.

Tikmēr Pasaules kausa kopvērtējumā distancē ar kopēju startu vadībā ar 183 punktiem ir Vīrere, otrajā ar 159 punktiem somiete Kaisa Mekereinena, bet trešā ar 150 punktiem ir Ekhofa. Bendika ar 23 punktiem ir dalītā 36. vietā.

Pēc pasaules čempionāta biatlona sezona vēl nebūs galā – priekšā vēl trīs Pasaules kausa posmi Čehijā, Somijā un Norvēģijā.

Plkst. 15.50 replay.lv piedāvā tiešraidi no pasaules čempionāta biatlonā – masu starts vīriešiem.