Bendika pakāpjas uz 5.vietu iedzīšanā pasaules čempionātā vasaras biatlonā

Baiba Bendika svētdien Krievijā pasaules čempionātā vasaras biatlonā iesaistījās cīņā par medaļām 10 kilometru iedzīšanas distancē, kur finišēja 5.vietā, informēja organizatori. Latvijas biatloniste sašāva 19 no 20 mērķiem, tomēr no pjedestāla viņu šķīra 2,8 sekundes.

Uzvarēja krieviete Svetlana Sļepcova, kura pieļāva piecas kļūdas šaušanā, tomēr iepriekš sprintā iekrātais pārsvars palīdzēja viņai noturēties līderes pozīcijā, finišējot pēc 31 minūtes un 26,7 sekundēm. Ukrainas biatloniste Nadja Bielkina atpalika 10,9 sekundes un bija otrā, savukārt bronzu ieguva slovākiete Paulina Fialkova 27,2 sekundes aiz uzvarētājas.

Iepriekš sprintā Bendika ieņēma 13. vietu 24 dalībnieču konkurencē un iedzīšanu sāka minūti un 54 sekundes aiz Sļepcovas. Distancē Bendika pēc nekļūdīgas šaušanas pirmajās divās ugunslīnijās arvien uzlaboja pozīcijas un pakāpās uz 5.vietu. Vienīgo soda apli latviete mēroja pēc trešās šaušanas un atkrita uz 7.vietu, toties pēdējā ugunslīnijā bija gan ātra, gan precīza, kas ļāva pakāpties uz ceturto pozīciju 2,1 sekundi aiz Fialkovas, kura tobrīd bija trešā.

Vīriešiem 12,5 kilometru iedzīšanas distancē Permas apgabalā aizvadītajās sacensībās 24.vietu ar četrām kļūdām šaušanā ieguva Daumants Lūsa, kurš iepriekš sprintā bija 26.vietā.