Bendika ar perfektu šaušanu 14.vietā biatlona Pasaules kausa posmā sprinta distancē

Latvijas biatlona līdere Baiba Bendika sezonā pirmajā Pasaules kausa posmā svētdien Estersundā, Zviedrijā, sašāva visus mērķus un izcīnīja 14.vietu 7,5 kilometru sprintā.

Bendika trāpīja visos mērķos gan pirmajā šaušanā guļus, gan otrajā ugunslīnijā stāvus. Iztiekot bez soda apļu veikšanas, Baibai tomēr mazliet pietrūka ātruma, lai pirmo reizi sezonā sasniegtu TOP10.

Uzvarēja mājiniece Hanna Ēberga ar finišu pēc 19 minūtēm un 1,5 sekundēm. Francūziete Anaisa Ševaljē-Bušē atpalika 11,3 sekundes un bija otrā, savukārt Norvēģijas biatloniste Marte Olsbi Reiselanna uzvarētājai zaudēja 15,4 sekundes un noslēdza laureātu trijnieku. Pirmo divu vietu ieguvējas šāva absolūti precīzi, savukārt Reiselanna slēpoja vienu soda apli.

Finišē Baiba Bendika

Bendiku no uzvarētājas šķīra teju minūte (+59,5).

Vēl divas Latvijas sportistes Sanita Buliņa un Annija Keita Sabule ieguva attiecīgi 88. un 112.vietu 113 dalībnieču konkurencē. Buliņa pieļāva divas kļūdas šaušanā, savukārt Sabule slēpoja trīs soda apļus.

Vēlāk svētdien posma noslēgumā 10 kilometru sprintā startēs vīrieši. Dalībnieku vidū būs Latvijas biatlonisti Edgars Mise, Aleksandrs Patrijuks un Roberts Slotiņš. Tiešraide plkst. 14.40 būs redzama replay.lv.