Bendika ar četrām kļūdām šaušanā Eiropas čempionātā finišē 11.vietā iedzīšanā; Rastorgujevs nestartē

Latvijas biatloniste Baiba Bendika sestdien Polijā desmit kilometru sprinta disciplīnā izcīnīja 11.vietu, pieļaujot četras kļūdas šautuvē.

Bendika 53 sportistu konkurencē katrā no šaušanām kļūdījās pa reizei, finišu sasniedzot minūti un 17,5 sekundes pēc uzvarētājas polietes Kamilas Žukas, kura sprintā bija vien 18. Čempione iedzīšanā šaušanā bija perfekta, sašaujot visus 20 mērķus.

Otro un trešo vietu ieņēma norvēģietes - Karolīne Erdala, kura arī sprintā izcīnīja sudrabu, un Osne Skrede - kuras ar trim kļūdām ugunslīnijā no Žukas atpalika par attiecīgi 13,4 un 16,2 sekundēm.

12,5 kilometru iedzīšanā vīriešiem trasē nedevās Rastorgujevs.

Augstāko vietu no Latvijas biatlonistiem izcīnīja Edgars Mise, kurš ar trim kļūdām šaušanā guļus ierindojās 46.vietā, no uzvarētāja atpalikdams par trim minūtēm un 49,7 sekundēm.

Roberts Slotiņš pirmajās trijās šaušanās kļūdījās pa reizei, pēdējā ugunslīnijā pievienoja vēl trīs kļūdas un finišēja 56.vietā 57 startējušo sportistu konkurencē, Eiropas čempionam zaudējot piecas minūtes un 56,8 sekundes.

Par Eiropas čempionu kļuva ukrainis Artjoms Prima, kurš ar trim kļūdām šaušanā finišēja pēc 32 minūtēm un 11,3 sekundēm.

Viņš par 6,6 sekundēm apsteidza čehu Mihalu Krčmaru, kurš finišēja ar vienu "pūdeli" pēdējā ugunslīnijā, un par 12,5 sekundēm - norvēģi Hovardu Bogetveitu, kurš šaušanā kļūdījās trīsreiz.

Jau ziņots, ka piektdien par Eiropas čempioni 7,5 kilometru sprinta disciplīnā kļuva Latvijas biatloniste Baiba Bendika, kura pirmo reizi karjerā tika kronēta par Eiropas čempioni.

Bendika finišu sasniedza pēc 22 minūtēm un 0,7 sekundēm, tuvāko sekotāju no Norvēģijas Karolīni Erdalu apsteidzot par 5,7 sekundēm. Bronzas medaļas ieguvēja Anastasija Ševčenko no Krievijas Bendikai zaudēja 9,7 sekundes.

Latvijas vadošā biatloniste vienīgo mērķi neaizvēra otrajā šautuvē.

Iepriekš Bendika Eiropas čempionātā sprinta disciplīnā nebija ierindojusies augstāk par 14.vietu, ko viņa 2017./18.gada sezonā paveica Ridannā.

Annija Keita Sabule finišēja 105.vietā, Sanita Buliņa ieņēma 106.pozīciju, bet Sandra Buliņa ierindojās 115.vietā 127 sportistu konkurencē.

Piektdien desmit kilometru sprintā Rastorgujevs izcīnīja 22.vietu. 52.vietu ieņēma Edgars Mise, 59. bija Roberts Slotiņš, bet Aleksandrs Patrijuks ieņēma 64.vietu 141 sportista konkurencē.

Sacensībām bija pieteikts arī Rūdis Balodis un Kirils Matjuhins, taču viņi trasē nedevās.

Jau ziņots, ka no četrām Latvijas biatlonistēm labākā trešdien 15 kilometru individuālajā distancē bija Baiba Bendika, kura ieņēma 41.vietu. Sanita Buliņa bija 60., bet Sandra Buliņa un Annija Keita Sabule bija attiecīgi 100. un 103.pozīcijā starp 118 finišējušajām biatlonistēm.

Tikmēr Andrejs Rastorgujevs individuālajā distancē tika kronēts par Eiropas čempionu. Patrijuk ieņēma 43.vietu, Mise finišēja 61.vietā, Slotiņš ieņēma 80.vietu, Balodis ierindojās 86.vietā, bet Matjuhins 142 sportistu konkurencē ieņēma 90.vietu.

Sestdien notiks sacensības iedzīšanā, bet svētdien - jauktajās stafetēs.

Kā ierasts, Eiropas čempionātā nepiedalās lielākā daļa pasaules elites sportistu.

Turpinājumā februārī Pokļukā norisināsies pasaules čempionāts, pēc tam būs divi Pasaules kausa posmi Nove Mesto, bet sezonas izskaņa paredzēta marta otrajā pusē Oslo.