Arī Latvijas biatlonisti stafetē pasaules čempionātā līdz finišam netiek

Latvijas biatlonistu kvartets sestdien pasaules čempionātā Antholcā, Itālijā, nefinišēja 4x7,5 kilometru stafetē, jo vēl pirms trešā posma beigām no līderiem atpalika par apli. Sacensību kopvērtējumā latviešus ierindoja 22.vietā 27 valstu konkurencē.

Uzvarēja Francijas biatlonisti Emiljēns Žakelēns, Martēns Furkads, Simons Destjē un Kventēns Fijons Maijē, finišējot pēc stundas, 12 minūtēm un 35,9 sekundēm. Sudrabu nodrošināja uzvarētājiem 21,5 sekundes zaudējušie norvēģi, savukārt par bronzas laureātiem kļuva Vācijas biatlonisti, kurus no čempioniem šķīra 36,2 sekundes.

Latvijai startēja Edgars Mise, Andrejs Rastorgujevs un Roberts Slotiņš, bet Aleksandrs Patrijuks trasē netika. Latvieši iztērēja 13 papildu patronas, turklāt Mise pirmajā posmā slēpoja soda apli. Frančiem 40 mērķu sašaušanai pietika ar 44 lodēm, turpretim norvēģi un vācieši iekrāja arī pa vienam soda aplim.

Mise abās šautuvēs izmantoja pa trim papildu patronām, bet pēc otrās ugunslīnijas slēpoja soda apli un stafeti Rastorgujevam nodeva priekšpēdējais. Andrejs pirmo šaušanu paveica perfekti, savukārt nākamajā ugunslīnijā aizkavējās ar trim rezerves patronām. Latvijas izlases līderis stafeti Slotiņam nodeva 25.vietā.

Slotiņam bija nepieciešamas četras papildu patronas un stafeti Patrijukam viņš vairs nepaspēja nodot, jo līderi jau bija priekšā par apli. Pēc pēdējās šautuves Slotiņš sasniedza 23.vietu.

Iepriekš sestdien Latvijas jaunās biatlonistes netika tālāk par pusceļu 4x6 kilometru stafetē sievietēm, kur Latvija bija pārstāvēta pirmoreiz kopš 2012.gada. Sacensību kopvērtējumā Latvijas komanda ieguva priekšpēdējo -23.- vietu, jo igaunietes diskvalificēja.

Uzvarēja galvenās favorītes norvēģietes Sinoeve Solemdāla, Ingrida Lanmarka Tandrevolda, Tirila Ekhofa un Marte Olsbu Roiselanna, atkārtojot pērno panākumu un finišējot pēc stundas, septiņām minūtēm un 5,7 sekundēm. Ekhofa pēc savas pēdējās šaušanas slēpoja soda apli, kas tomēr neliedza komandai izcīnīt uzvaru.

Sudraba laureātes vācietes atpalika 10,7 sekundes, bet bronzu ieguva Ukrainas kvartets 18,4 sekundes aiz uzvarētājām. Vācijas un Ukrainas komandas iztika bez soda apļu slēpošanas.

Latviju pirmajā posmā pārstāvējusī Jūlija Matvijenko divās šautuvēs izmantoja četras papildu patronas un stafeti Sanitai Buliņai nodeva pēdējā. Juniore Buliņa labi šāva, 10 mērķus aizverot ar 11 lodēm, tomēr trasē līderes viņu jau apsteidza par apli un izlases līdere Baiba Bendika tāpat kā Ieva Pūce pie starta netika.

Čempionāta noslēgumā svētdien sacensības būs masu starta distancēs vīriešiem un sievietēm, kur Latviju pārstāvēs Bendika. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Biatlons
Sports
Jaunākie
Interesanti