Antidopinga uzraugi: Krievija centās nopirkt klusēšanu Starptautiskajā Biatlona savienībā

Krievija centās nopirkt Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) vadītāju klusēšanu, lai piesegtu dopinga pārkāpumus, iepriekš vēstīja Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA), par kuras konfidenciālu ziņojumu trešdien informēja Francijas avīze "Le Monde". IBU darījusi visu iespējamo, lai pret Krieviju nesāktu dopinga pārkāpumu procedūru.

(papildināts ar Norvēģijas medija informāciju)
"Galvenais korupcijas mērķis bija pasargāt dopingu lietojušus Krievijas sportistus," vēstīts 16 lappušu ziņojumā, kas WADA tapis 2017.gada beigās. IBU prezidents norvēģis Anderss Besebergs un ģenerālsekretāre Nikola Reša kļuva par "veiksmīgu" Krievijas mērķi, uzskata Antidopinga aģentūrā.

WADA trešdien apliecināja aģentūrai AFP, ka ir veikusi izmeklēšanu par IBU aktivitātēm un sazinājusies ar Norvēģijas un Austrijas policiju, kā arī ar Interpolu. WADA uzskata, ka Besebergs bija absolūts Krievijas interešu aizstāvis, tostarp arī veicinot 2021.gada pasaules čempionāta rīkošanas tiesību piešķiršanu Tjumeņai 2016.gadā, lai gan tobrīd jau bija zināms, ka Krievijā no 2011. līdz 2015.gadam tika īstenota organizēta dopinga programma. Vēlāk čempionāta rīkošanas tiesības Krievijai gan atņēma. 

Norvēģijas medijs vg.no ceturtdien rakstīja, ka Besebergs kopš 2011.gada slēpa informāciju par 65 Krievijas biatlonistu dopinga lietām. Aizvadītajā Pasaules kausa un IBU kausa sezonā 17 no 22 startējušajiem Krievijas biatlonistiem karjerā bija iesaistīti pierādītos antidopinga noteikumu pārkāpumos, vēstīja norvēģu izdevums.

IBU trešdien apstiprināja, ka policija ir veikusi kratīšanu organizācijas galvenajā mītnē Austrijas pilsētā Zalcburgā, kā arī birojos Norvēģijā. 72 gadus vecais Besebergs pagājušajā nedēļā paziņoja, ka nepretendēs vēl uz vienu termiņu IBU vadībā, savukārt 42 gadus vecā Reša uz laiku apturēja darbību organizācijā. 

Besebergs vēlāk paziņoja, ka līdz izmeklēšanas beigām nepildīs IBU prezidenta pienākumus. Uz izmeklēšanas laiku IBU atstādināja ģenerālsekretāri Rešu.

KONTEKSTS: 

WADA neatkarīgā komisija Ričarda Maklarena vadībā 2016.gada decembrī informēja, ka vairāk nekā tūkstoš Krievijas sportistu guva labumu no dalības organizētā dopinga sistēmā, kas ilga četrus gadus kopš 2011.gada. 

Plašo dopinga pārkāpumu dēļ Krievijai bija liegts ar savu karogu startēt 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs. Vieglatlētikā Krievijas sportisti starptautiskās sacensībās arvien drīkst piedalīties tikai kā neatkarīgi atlēti ar īpašu atļauju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Biatlons
Sports
Jaunākie
Interesanti