Alūksnes jaunos biatlonistus debija augstākajā līmenī motivē kļūt labākiem

Alūksnes jaunie biatlonisti ir gandarīti par aizvadīto sezonu un iespēju debitēt Pasaules kausa sacensībās, vienlaicīgi apzinoties, ka vēl ir tikai sarežģītā meistarības ceļa sākumā. Biatlons ir sporta veids, kur ļoti daudz  var un vajag strādāt individuāli, saņemot uzdevumus no trenera, turklāt ārkārtējās situācijas dēļ saziņa praktiski notiek tikai neklātienē.

Sezona biatlonistiem beidzas tikai uz dažiem mēnešiem, lai pavasarī paspētu veiksmīgi pabeigt skolu un vasaras mēnešos jau seko intensīvāks darbs uz rolleriem. Gandarīts par jauno biatlonistu paveikto aizvadītajā sezonā ir sporta centra "Mežinieki" bāzes vadītājs Alūksnē Aleksandrs Meirāns - viņš priecājas par jaunajām un talantīgajām meitenēm, bet arī piebilst, ka ir daudz pie kā strādāt snieguma uzlabošanai. 

Alūksnē trenējas jaunā biatlona maiņaInita Kresa-Katkovska

  Apstākļi arī Alūksnes pusē pandēmijas ir savādāki nekā ierasts, katrs strādā individuāli saziņā ar treneri. Individuāls plāns māsām Buliņām, kam skolas absolvēšanas dēļ jāvelta lielāka vērība mācībām.

  "Piespēle" podkāstā

   

   

   

  • Savā lietotnē meklē - Piespēle

  Garums - 15 min; jauna epizode katru svētdienu.

  Meirānu priecē, ka trasi aktīvi izmanto ne tikai izlašu sportisti, bet daudzi aktīvā dzīvesveida cienītāji, braucot ar rolleriem un divriteņiem. 

  Pirms 10 gadiem junioru apritē bija labi zināma Alūksnes biatlonistu trenera Sergeja Sverčkova trijotne — Andrejs Rastorgujevs, pusgadu jaunākais Oskars Muižnieks un paša dēls Aleksandrs, no kuriem katrs savu reizi spēja būt labākais.

  Rastorgujeva pirmais treneris neguļ uz lauriem, bet nu jau ir citi uzvārdi, kas viņu iedvesmo darbam.

  Aizvadīto sezonu Sverčkovs raksturoja kā sarežģītu un smagu, jo Alūksnē uz slēpēm varēja kāpt sešas vai septiņas reizes, bet pārējais laiks sniega trūkuma dēļ pagāja treniņos uz rolleriem. Labākā situācijā bija izlases sportisti, kas varēja doties uz treniņiem ārpus Latvijas. 

  Sverčkovs saskata, ka progress izlases jauniešu meistarībā ir vērojams, bet ne visiem. Kam pietrūkst ātruma, kam šaušanas prasmju. Potenciāls ir, bet jāstrādā, paskaidroja treneris. Jaunajos apstākļos vienkāršāk ir tiem jaunajiem biatlonistiem, kas dzīvo ārpus pilsētas, jo treniņi saziņā ar treneri ir vieglāk sarīkojami.

  Ar šaušanas treniņiem krīzes situācijā būs grūtāk,

  atzina Sverčkovs

  Latviju aizvadītajā sezonā pārstāvēja arī māsas Sanita un Sandra Buliņas. Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) kausa posmā Itālijā supersprinta kvalifikācijā no Latvijas dāmām visaugstāk finišēja Sanita Buliņa. Abas māsas ir rūdījušās, gadiem ilgi uz treniņiem braucot ar divriteni.

  Sanita Buliņa pastāstīja, ka ģimene dzīvo 10 kilometru no Alūksnes un dažreiz uz treniņiem ar velosipēdu jābrauc pat divreiz dienā. "Mēs to uztveram kā iesildīšanos un atsildīšanos. Ļoti iet pie sirds riteņbraukšana," sacīja Sanita.

  Sezonā Sanita guvusi lielu pieredzi stafetē, startējot kopā ar pasaulē labākajām.

  Viņa saskata, ka pasaules līderes ir krietni pārākas slēpošanā, tomēr jaunajai sportistei ir prieks par sasniegto labo rezultātu šaušanā un Latvijas dāmu kvarteta dalību augstākajā līmenī, atgriežoties pēc astoņu gadu pauzes. 18 gadus vecā alūksniete startēja kvartetā kopā ar Baibu Bandiku, Jūliju Matvijenko un Ievu Pūci.

  Sanita sagaida, ka treneris Māris Čakars palīdzēs panākt arvien labāku rezultātu. Jauniešu apmācībai tika piesaistīts arī Igaunijas treneris Anatolijs Šmiguns slēpošanas tehnikas pamatu uzlabošanai. 

  Savukārt Sandra Buliņa par saviem sezonas spilgtākajiem iespaidiem uzskata klātienē redzēto pasaules čempionātu. Pašas rezultāti sportisti neapmierina, jo labi starti neizdevās. Viņa pastāstīja, ka visa sezona pagāja Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) kausos un pirms galvenajām sacensībām jau bija jūtams liels nogurums.

  Sandra grib uzlabot šaušanā gan precizitāti, gan ātrumu. 

  Pavasarī biatlonisti daudz laika treniņos pavadīs skrienot, bet maija beigās jau kāps uz rolleriem. Sandra piebilst, ka vēl daudz nezināmo ir par skolas beigšanu un paliek jautājums, vai būs jākārto eksāmeni. Savukārt par biatlonu viņa nešaubās - būs daudz jāstrādā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Biatlons
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti