Biatlonistam Rastorgujevam kļūdas šautuvēs liedz aizsniegties pēdējā sezonas startā līdz desmitniekam

Šīs sezonas pēdējā Pasuales kausa posmā biatlonā, kas risinājas Oslo, savā pēdējā sezonas startā Andrejs Rastorgujevs ierindojās 11. vietā.

Par uzvarētāju tika kronēts sezonas kopvērtējuma uzvarētājs norvēģis Juhaness Tinjess Bē, kurš šautuvēs pieļāva divas kļūdas un finišu sasniedza 38 minūtēs un 51,9 sekundēs.

26,2 sekundes lēnāks par uzvarētāju bija šveicietis Niklass Hartvegs, kāpjot uz goda pjedestāla otrā pakāpiena, bet trešais – Vetle Šotads Kristiansens.

Starp sacensību dalībniekiem arī Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs, kurš ceturtdien desmit kilometru sprintā izcīnīja 4. vietu. Viņš startēja no 21. pozīcijas. Par spīti miglai, pirmajā ugunslīnijā Andrejs bija precīzs, un trasē atgriezās jau būdams 13. pozīcijā.

Otrajā ugunslīnijā Rastorgujevs atkal bija nekļūdīgs, un trasē atgriezās jau septītajā pozīcijā. Bet trešajā šautuvē viņš ieradās jau piektais. Diemžēl šajā šautuvē divas kļūdas un divi soda apļi, un atgriezās trasē viņš kā devītais.

Ātrais slēpojums ļāva vienu pozīciju atgūt, taču atkal viena kļūda pēdējā šautuvē, kas lika noslīdēt uz 11. pozīciju, un šajā pozīcijā viņš arī finišēja, atpaliekot no uzvarētāja minūti un 21,2 sekundes.

Rastorgujevs sezonas pēdējās sacensībās

Masu starta ieskaitē uzvarēja Kristiansens ar 270 punktiem, par 30 punktiem apsteidzot tautieti Bē. Bet Rastorgujevs, kurš piedalījās trijās no četrām sacensībām, ar 84 punktiem ierindojās 19. pozīcijā.

Tikmēr visu disciplīnu summā ar 1589 punktiem uzvarēja Bē, otrajā vietā palika Sturla Holms Legreids, bet trijnieku noslēdza Kristiansens. Rastorgujevs ar 349 punktiem ierindojās 22. vietā.