Biatlonists Rastorgujevs uzreiz aiz pjedestāla Pasaules kausa sezonā pēdējā sprintā

Latvijas biatlona izlases līderis Andrejs Rastorgujevs ceturtdien Norvēģijā izcīnīja 4. vietu 10 kilometru sprintā pēdējā Pasaules kausa sezonas posmā. Individuālās sacensībās ceturtā pozīcija Rastorgujevam ir Pasaules kausa sezonā labākais rezultāts.

Rastorgujevs nesašāva vienu no 10 mērķiem, kas viņam liedza izredzes uz vietu trijniekā.

Uzvarēja norvēģis Juhaness Tinjess Bē, kurš jau iepriekš bija nodrošinājis pirmo vietu arī sezonas kopvērtējumā. Viņa tuvākais konkurents Zviedrijas biatlonists Martins Ponsiloma atpalika 23,9 sekundes, bet laureātu trijnieku noslēdza vācietis Benedikts Dolls, kuru no uzvarētāja šķīra 28,9 sekundes.

Bē pēc otrās ugunslīnijas mēroja vienu soda apli, savukārt Ponsiloma un Dolls šaušanā bija perfekti.

Andrejs Rastorgujevs pirmajā šaušanā

Pirmajā ugunslīnijā guļus Rastorgujevs trāpīja visos mērķos un tobrīd kļuva par līderi.

Andrejs Rastorgujevs otrajā šaušanā

Otrajā šaušanā stāvus Andrejam pēdējais mērķis palika neaizvērts, taču viņš bija ļoti ātrs slēpošanā, ar ko gan bija par maz iekļūšanai laureātu trijniekā.

Andrejs Rastorgujevs finišē

Rastorgujevs no trešās vietas ieguvēja Dolla atpalika 17,6 sekundes.

Pasaules kausa kopvērtējumā Rastorgujevs pakāpās uz 25. vietu.

Vēl divi Latvijas biatlonisti Renārs Birkentāls un Edgars Mise sasniedza attiecīgi 59. un 92. vietu 108 dalībnieku konkurencē.

Birkentāls šāva nekļūdīgi, turpretim Mise mēroja divus soda apļus. Birkentālam iekļūšana TOP60 nodrošināja iespēju startēt iedzīšanā.

Sezonas pēdējais posms no Oslo centra netālajā Holmenkollenā piektdien turpināsies ar sieviešu sprintu, sestdien kungiem un dāmām būs sacīkstes iedzīšanā, bet svētdien – distancēs ar kopīgu startu.