Zvirgzdiņu iepriecina Latvijas sieviešu izlases progress

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība trešdien Tallinā uzvarētajā Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupas spēlē pret Igauniju (74:56) parādīja labāku sniegumu nekā grupā pirmajā cīņā, par komandas galvenā trenera Ainara Zvirgzdiņa teikto informēja Latvijas Basketbola savienība. Zvirgzdiņu iepriecināja spēles augstākā kvalitāte, tomēr treneris turpmāk vēlas lielāku komandas progresu.

Zvirgzdiņu neapmierina uzbrukuma efektivitāte, jo bieži tiek izveidotas labas situācijas, kas paliek nerealizētas. Brīžiem komandā arī pietrūkst saskaņotības - labu izdevību gūt punktus bija daudz un, ja tās tiktu pienācīgi izmantotas, Latvijas izlase Tallinā uzvarētu ar vēl lielāku pārsvaru, uzskata treneris.

"Kopumā priecē tas, ka spēles kvalitāte bija augstāka, nekā pirmajā mačā. Mazāk stresa, vairāk pārdomātu darbību. Bet vēl ir daudz iespēju progresēt," atzina Zvirgzdiņš.

Pirmās trīs ceturtdaļas spēlē pret Igauniju Zvirgzdiņu iepriecināja. Ar labu aizsardzību igaunietēm tika sagādātas lielas problēmas, un pretiniecēm bija grūti tikt pie metieniem. Komandas 30 minūtēs ielaistie 35 punkti runā paši par sevi, uzsvēra treneris.

"Mūsu spēks ir komandas spēlē un visas meitenes pielika roku uzvaras izcīnīšanai, bet īpaši uzsvēršu Anetes Šteinbergas ieguldījumu, kuras agresivitāte pirmā puslaika vidū ļāva panākt izšķirošo lūzumu," arī uzslavas netaupīja Zvirgzdiņš.

Taču vilšanos trenerim sagādāja pamatīgs kritums pēdējā ceturtdaļā. Par iemesliem treneriem vēl jātiek skaidrībā, taču simptomu Zvirgzdiņš nosauca par nepatīkamu. Tā vietā, lai droši novadītu spēli līdz uzvarai, sākas kļūdas un nevajadzīgs stress.

Pirms nākamās spēles ar Itāliju Latvijas izlase atkal izvērtēs savus un pretinieču plusus un mīnusus. Zvirgzdiņš pieļāva iespēju, ka sastāvs atkal mazliet pamainīsies, jo daudzas līdzvērtīgas spēlētājas ir komandas priekšrocība, ko jācenšas izmantot.

Savukārt Igaunijas izlases galvenais treneris Jānuss Levkojs rezultātu atzina par likumsakarīgu, jo latvietēm ir vairāk meistarības, pieredzes un pārliecības.

Jau vēstīts, ka nākamo spēli pret Itālijas valstsvienību Latvijas basketbolistes aizvadīs svētdien Rīgā. Kvalifikācijas turpinājumā Latvijas izlasei 18. jūnijā viesos būs spēle pret Portugāli, 22. jūnijā Rīgā - pret Igauniju, bet 25. jūnijā izbraukumā - pret Itāliju. Finālturnīrā tiks sešu kvalifikācijas grupu uzvarētājas un piecas labākās otro vietu īpašnieces.