Zvirgzdiņš: Pirmās spēles vienmēr ir sarežģītas

Latvijas sieviešu basketbola izlases galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš pēc svētdien Rīgā gūtās uzvaras 71:61 pār Portugāli pirmajā spēlē Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā atzinis, ka sākums vienmēr ir sarežģīts un ne visas meitenes vienlīdz labi tikušas galā ar stresu, informēja Latvijas Basketbola savienība.

Portugāles valstsvienība spēlēja ātri un agresīvi, bet tik asam basketbolam Latvijas izlases spēlētājas nav īsti gatavas, teica Zvirgzdiņš. Tāpēc Latvijas izlase iekrita gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Turklāt vairākas spēlētājas, kuras pārbaudes spēles bija aizvadījušas labi, nebija  tik drošas, tādēļ bija kritumi.

"Prieks, ka mūsu jaunā izlase tomēr sāka ar uzvaru, un tas ir labs atspēriens turnīra turpinājumam.  Galvenais – neapstāties, izdarīt secinājumus," uzsvēra Zvirgzdiņš.

Latvijas izlase vēl nav tik pieredzējusi, lai nospēlētu nemainīgi stabili ar augšupejošu līkni, uzskata treneris. Pēdējā ceturtdaļā komanda arī netika galā ar pretinieču zonas aizsardzību, kaut gan treniņos pie tā daudz strādāja. Zvirgzdiņu iepriecināja centru rezultativitāte, bet satrauca mazā gala spēlētājas, kas nenesa rezultātu.

"Izvilka tās, kurām bija pieredze, un tas vēlreiz parādīja, ka mūsu komanda ir tikai tapšanas stadijā," piebilda Zvirgzdiņš.

Savukārt Portugāles izlases galvenais treneris Rikardu Vaskonselušs teica, ka viņa vadītā komanda labi nospēlēja 32 minūtes, bet jau iepriekš rēķinājās, ka tikai ar divām centra spēlētājām komandai būs grūti soda laukumā, un lielas problēmas sagādāja personiskās piezīmes.