Zvirgzdiņš: Citas komandas naturalizē ārzemju spēlētājas, mums ir savas vērtības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Latvijas sieviešu basketbola izlases galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš, sākot gatavošanos 2015.gada Eiropas čempionātam (EČ), preses konferencē otrdien, 5.maijā, pauda prieku par to, ka laikā, kamēr citu valstu izlases naturalizē ārzemnieces, Latvijai ir pašai savas vērtības.

Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Valdis Voins uzsvēra, ka Latvijas izlase sesto reiz pēc kārtas un septīto kopumā spēlēs Eiropas čempionātā. "Treneru sastāvs ir ambiciozs un gribēs atkārtot vai uzlabot iepriekšējos rezultātus," sacīja Voins un piebilda, ka atgriezušās divas svarīgas spēlētājas - Gunta Baško-Melnbārde un Anete Jēkabsone-Žogota, kuras ar savu meistarību un piemēru palīdzēs jaunajām spēlētājām. Savukārt sponsoru - "Latvijas Gāzes" valdes priekšsēdētājs Adrians Dāvis salīdzināja Jēkabsoni-Žogotu sieviešu basketbolā ar Sandi Ozoliņu hokejā.

Voins arī pateicās pašmāju klubiem, kas devuši apstākļus spēlētāju izaugsmei.

"Kamēr citas komandas naturalizē ārzemju spēlētājas, mums ir savas vērtības," sacīja Zvirgzdiņš, kurš katrā spēlē sola cīnīties par uzvaru. "Darīsim visu, lai sasniegtu augstākos rezultātus."

Baško-Melnbārde atzīmēja, ka ir prieks būt daļai no komandas. "Kad piezvanīja treneris, bija vajadzīgs laiks, lai apdomātos." Pieredzējusī spēlētāja pastāstīja, ka ir pietiekami atpūtusies, lai varētu spēlēt izlasē. Viņa arī piebilda, ka treniņā meitenēm acīs redzējusi uguntiņu. Spēlētāja atzīst, ka seko līdzi pārējām izlases spēlētājām, tāpēc vismaz pēc vārdiem pārējās kandidātes bija pazīstamas. "Kad aizgāju [no izlases] iestājās fizisks un emocionāls tukšums." Tagad viņā ir saglabājies daļiņa no Latvijas lepnuma. Spēlētāja neslēpa, ka lēmumu par atgriešanos motivēja arī Jēkabsones-Žogotas atgriešanās izlasē.

Baško-Melnbārde atzina, ka tas būtu ''fantastiski un vārdos neaprakstāmi'', ja vēlreiz izdotos sasniegt olimpiskās spēles. Zvirgzdiņš pastāstīja, ka priecīgs ir redzēt izlasē Zani Eglīti, kas sevi pierādījus kā ļoti labu aizsardzības spēlētāju. Viņš norādīja, ka komandā ir vajadzīga melnā darba darītāja. Pirmajā treniņā piedalījās 14 kandidātes, jo Jēkabsone-Žogota šobrīd saslimusi, citādi arī būtu uz pirmo treniņu. Vēdera vīruss un 38 grādu temperatūra nav ļāvusi piedalīties arī Krievijas čempionāta pēdējā spēlē.

Zvirgzdiņš atklāja, ka aizgājušajā sezonā strādāt ārzemēs izvēlējies tāpēc, lai redzētu kopējo līmeni Eiropā. Viņš secinājis, ka ārzemēs līmenis ir salīdzinoši augstāks nekā Latvijā, sākot ar spēlētāju auguma parametriem un spēles kvalitāti. Parasti gatavojoties EČ tiek aizvadītas 6-8 spēles, bet šogad tādas būs 12. Tas tāpēc, jo atnākot abām pieredzējušajām spēlētājām būs nepieciešams saspēlēties ar jauno paaudzi.  Treneris atklāja, ka viņam ir savs redzējums, kurās pozīcijās katru spēlētāju iespēlēt, tāpēc daža varētu būt neierastā pozīcijā,.

Gan Zvirgzdiņš, gan Baško-Melbārde atzina, ka labāka ir īsā pauze starp klubu un izlases spēlēm. Treneris uzsvēra, ka komanda uzreiz treniņā var ķerties pie spēles lietām, bet Baško-Melnbārde pauda prieku, ka nebūs tik daudz fizisko treniņu.

Zvirgzdiņš uzsvēra, ka pārbaudes spēlēs tiks slēptas taktiskās viltības, kāpēc aicināja sabiedrību ar pietāti izturēties pret rezultātiem.

15 kandidātes Zvirgzdiņš plāno saglabāt līdz pēdējai dienai un tikai pirms pašas izbraukšanas uz EČ tiks nosaukts 12 spēlētāju sastāvs. Līdz finālturnīram Latvijas komandai paredzētās 12 pārbaudes spēles:

13.-15.maijā Atēnās trīs spēles ar Grieķijas izlasi;

22.maijā Rīgā ar Baltkrieviju;

23.maijā Rīgā ar Ķīnu (Rozā lentītes spēle);

25.maijā Rīgā ar Ķīnu;

29.-31.maijā turnīrs Karlovivaros (Čehija, Slovākija, Japāna);

3.jūnijā Rīgā ar Lietuvu;

4. un 5.jūnijā Sēderteljē ar Zviedriju

Eiropas čempionāta pirmajā posmā Latvijas komanda grupas turnīrā Ungārijas pilsētā Šombateli no 11. līdz 14.jūnijam spēļu secībā tiksies ar Serbijas, Horvātijas, Lielbritānijas un Krievijas izlasēm. Cīņu par medaļām turpinās trīs labākās komandas.

*Latvijas sieviešu basketbola izlases 15 kandidātes:

Zane Eglīte (''RSU/Merks''), Ieva Krastiņa (''TTT Rīga''), Anete Jēkabsone-Žogota (Kurskas ''Dinamo'', Krievija), Gunta Baško-Melnbārde (''Basket Landes'', Francija), Liene Priede (''ChemCats'', Vācija), Kitija Laksa (''TTT Rīga''), Kate Aizsila (''RTU/Merks''), Dita Liepkalne (''Bembibre'', Spānija), Dita Rozenberga (''San Salvatore'', Itālija), Anete Šteinberga (''Castors Brain'', Beļģija), Rūta Veidere (''TTT Rīga''), Kristīne Vītola (''Mann-Filter'', Spānija), Aija Putniņa (''San Martino'', Itālija), Ieva Kūlīte, Zenta Meļņika (abas ''TTT Rīga'').

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti