Zaudējums pret Franciju neliedz Latvijas basketbolistiem izredzes uz ceturtdaļfinālu

Latvijas basketbolisti piektdien Slovēnijā ar 91:102 zaudēja Francijai Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīra otrās grupu kārtas spēlē, taču saglabāja izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā, liecina organizatoru informācija. Uzvara pēdējā spēlē svētdien pār Beļģiju Latvijai garantēs iekļūšanu izslēgšanas turnīrā, ja Ukrainas valstsvienība nepieveiks Lietuvu.

Pret Franciju rezultatīvākais ar 28 punktiem bija Dairis Bertāns, bet Jānis Strēlnieks iekrāja 14 punktus. Uzvarētājiem Aleksiss Ažinka nodrošināja 25 punktus, savukārt Tonijs Pārkers uzvarētāju krājumu papildinājs ar 23 punktiem.

Otrā puslaika sākumā Francija bija vadībā ar 22 punktiem, taču galotne izvērtās spraiga, un pašreizējie Eiropas vicečempioni līdz pēdējai minūtei nevarēja būt pārliecināti par uzvaru.

Rezultatīvā cīņas sākumā Francijas izlasei izdevās strauji krāt pārsvaru ar augstu metienu precizitāti un veiksmīgu cīņu pie groza. Minūti pirms pārtraukuma Francija bija vadībā ar 18 punktiem (31:13). Francijas spiedienu Latvijas basketbolisti gan spēja noslāpēt, tomēr rezultāta starpība tobrīd būtiski nesaruka. Otrā puslaika sākumā Francija jau pārsniedza 20 punktu pārsvaru (59:37) un ļāva sev nomierināties. Savukārt Latvijas izlase nepadevās un sāka veiksmīgu iedzīšanu, trešās ceturtdaļas izskaņā uz brīdi panākot deviņu punktu deficītu (65:74).

Francūži tikai pēdējā ceturtdaļā pirmo reizi kļūdījās soda metienos, bet rezultatīvi metieni no spēles viņiem vairs neizdevās tik viegli kā cīņas sākumā. Latvijas izlase neatlaidās, un precīzi tālmetieni palīdzēja saasināt cīņas gaitu. Nepilnas divas minūtes pirms beigu svilpes Latvija panāca septiņu punktu deficītu (91:98), tomēr galotnē pārāki bija pretinieki.

Latvijai situāciju grupā piektdien sarežģīja Ukrainas basketbolisti ar uzvaru 82:75 pār Serbiju. Dienas pirmajā spēlē Lietuva ar 86:67 pārspēja Beļģijas valstsvienību. Pa trim uzvarām četrās spēlēs F grupā ir Francijai, Lietuvai un Serbijai, kam jau ir droša dalība ceturtdaļfinālā. Ukrainai ir pa divām uzvarām un zaudējumiem, bet Latvijas rēķinā ir viena uzvara. Izredžu uz dalību ceturtdaļfinālā vairs nav Beļģijai, kas cietusi četrus zaudējumus.

Ja ukraiņi svētdien spēs uzveikt Lietuvu, Latvijai ar diviem panākumiem būs par maz tikšanai ceturtdaļfinālā. Otro grupu kārtu Latvijas izlase iepriekš sāka ar graujošu uzvaru pār Ukrainu (85:51), nodrošinot priekšrocības, ja abas komandas turnīra tabulā būs blakus.

Pa četrām komandām no divām otrās kārtas grupām iekļūs ceturtdaļfinālā.