Zaudējums Beļģijai izdzēš Latvijas izlases sapni par ceturtdaļfinālu

Latvijas basketbola izlase svētdien Slovēnijā ar 56:60 zaudēja Beļģijas valstsvienībai un atvadījās no cerībām iekļūt Eiropas čempionāta (EČ) ceturtdaļfinālā. Uzvara pār Beļģiju un Lietuvas basketbolistu panākums dienas nākamajā spēlē pret Ukrainas valstsvienību ļautu Latvijai grupā ieņemt 4.vietu un nopelnīt pēdējo ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu.

Sešarpus minūtes pirms spēles beigām Latvija nonāca zaudētājos ar deviņiem punktiem (46:55), tomēr abu komandu kļūdām bagātā galotnē spēja samazināt rezultāta starpību līdz minimumam (56:57). Atlikušajā nepilnajā pusotrā minūtē pārliecinošāk nospēlēja beļģi, bet Latvijas uzbrukumam tāpat kā spēles lielākajā daļā pietrūka svaiguma un precizitātes.

Rezultatīvākais Latvijai ar 10 punktiem un 11 izcīnītajām atlēkušajām bumbām bija Rolands Freimanis, savukārt Rihards Kuksiks nodrošināja deviņus punktus. Beļģijai ar 14 punktiem uzvaru kaldināja Saša Maso.

Otrās kārtas grupā Latvijas izlase ierindojās pēdējā 6. vietā, bet uz piekto pozīciju pakāpās Beļģija, kas pirms savstarpējās cīņas uz ceturtdaļfinālu vairs nepretendēja. Jau iepriekš dalību ceturtdaļfinālā no E grupas garantēja Lietuva, Francija un Serbija, kam pēc Latvijas zaudējuma pievienojās ukraiņi. Ceturtdaļfinālisti turpinās cīņu arī par ceļazīmēm uz 2014.gada Pasaules kausa turnīru.

Latvijas izlase pēc neveiksmīga spēles sākuma attapās zaudētājos ar 2:9, bet līdz ceturtdaļas vidum panāca izlīdzinājumu, un pirms pārtraukuma jau pārņēma vadību (15:14). Tomēr Latvijas kļūdas piespēlēs un zemā metienu precizitāte ļāva beļģiem otrajā ceturtdaļā pēc 10:0 izrāviena nodrošināt vadību ar sešiem punktiem (24:18). Līdz puslaika beigām rezultāts kļuva neizšķirts 32:32, savukārt trešajā ceturtdaļā minimāls pārsvars lielākoties bija beļģiem. Pusotru minūti pēc cīņas atsākšanas pēdējā ceturtdaļā abu komandu izredzes bija vienādas - 46:46. Latvija cīņu aizvadīja bez savainotā Kaspara Bērziņa.

Otrajā grupu kārtā Latvijas izlase iepriekš pārliecinoši pieveica Ukrainu (85:51), bet zaudēja Francijai (91:102). No pirmās kārtas Latvijai mantojumā bija zaudējumi pret Lietuvu (59:67) un Serbiju (71:80).

Pēc 12 gadu pārtraukuma Latvija Eiropas čempionātā pirmo reizi tika otrajā grupu kārtā, kur 12 komandas sadalītas divās grupās. Pa četrām katras grupas komandām tiks ceturtdaļfinālā. Izslēgšanas turnīrs Eiropas čempionātā turpināsies līdz 22.septembrim.