Vīriešu U-20 basketbola izlase ar uzvaru sāk cīņu par 13.vietu

Latvijas U-20 vīriešu izlases basketbolisti ar uzvaru 69:63 pār Bulgāriju pirmdien Grieķijā sāka cīņu par 13.vietu Eiropas čempionātā, liecina organizatoru informācija. Galvenā trenera Nikolaja Mazura vadītā Latvijas izlase atpalicēju otrās kārtas grupā aizvadīs trīs spēles un atkarībā no panākumiem izslēgšanas turnīrā pretendēs uz 13. vai 17.vietu.

Rolands Šmits uzvarētājiem iekrāja 17 punktus un 10 izcīnītas atlēkušās bumbas, savukārt Anžejs Pasečniks bulgāru grozā sabēra 14 punktus. Bulgārijai rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Denislavs Vutevs.

Spēles lielāko daļu Latvijas basketbolisti bija iedzinējos, taču veiksmīgāk aizvadīja pēdējo ceturtdaļu, kuras sākumā rezultāts bija neizšķirts 52:52. Turpinājumā ar minimālu pārsvaru vadībā pabija abas komandas, bet pēdējās divarpus minūtēs Latvijas basketbolisti pretiniekus atstāja sausā, paši iekrājot četrus punktus.

Atlikušās spēles atpalicēju grupā Latvijai būs otrdien pret Melnkalnes vienaudžiem un trešdien pret zviedriem. Grupas divas spēcīgākās komandas turpinās cīņu par 13.vietu.

Pirmajā grupu kārtā Latvijas basketbolisti zaudēja Lielbritānijai (62:64), Grieķijai (77:79) un Lietuvai (43:74), bet vienīgo uzvaru guva pār Ungāriju (84:67). Grupas trīs spēcīgākās komandas iekļuva nākamajā grupu kārtā, kur turpina cīņu par dalību ceturtdaļfinālā. Pa divām vājākajām četru grupu komandām turpina cīnīties par 13.vietu un vietas saglabāšanu elitē. Čempionātā, kas Krētā noslēgsies svētdien, trīs vājākās vienības izkritīs uz zemāku līmeni.